A FAULHABER a vállalat fennállásának 75. éve alkalmából különleges elismerésben részesült Schönaich település részéről: november 1-jétől a vállalat telephelye felé vezető utca a Faulhaberstraße nevet fogja viselni, és a vállalat épületéé lesz az 1-es házszám.
Keressük 2023 célgépeit – a Nagydíj, ahol a legkisebb is lehet a legnagyobb
A feladatnak galaktikus dimenzióikat ölel fel: az elkövetkező öt évben az SDSS V terveiben négymillió csillag és 300 000 fekete lyuk megfigyelése, spektrum- és anyagösszetétel elemzése, kozmikus fejlődéstörténetek rekonstruálása, illetve a galaxis születésének fizikai modelljének ellenőrzése szerepel.
A Magyar Ipari Célgép Nagydíj zsűrije kiválasztotta 2022-ben a legjobb célgépgyártókat. A paletta nem teljes, hiszen nem nevezett az ország összes célgépgyártója, de azt garantálom neked, hogy akiket szigorú szakmai szempontok alapján a zsűri az idén a legjobbakként jelölt meg, azokkal a gépgyártókkal érdemes együtt dolgoznod, ha gépet kell beszerezned vagy fejlesztened.
De hogyan lesznek jó ügyfeleink? Jó munkáink? Hogy mutassuk meg az ügyfeleknek, amit tudunk? A hírnévhez nemcsak teljesítés kell, hanem érdemes tenni is azért, hogy megismerjenek bennünket mint gépgyártókat, hogy azokkal a megrendelőkkel dolgozzunk, akikkel szeretnénk. Egyáltalán nem mindegy, milyen munkákkal van tele a naptárad! Ezért van szükséged figyelemre! Fontos, hogy adj hírt a tudásodról!
Valóban vad ötlet lenne, ha arra vágynál, hogy a külvilág is megismerje a munkádat? Miért lenne idegen tőled, hogy elismertséget, szakmai hírnevet, több megrendelést szerezz? Miért ne vágynál arra, hogy ne csak a magad, hanem az egész célgépgyártó szakma elismertségét javítsd?
Rovatomban elsősorban hajtástechnikai tanácsokkal támogatlak, azonban egy jó beszállítótipp legalább akkora segítség lehet, mint egy megbízható, hatékony gépelem ajánlása. Most az AQ Anton Kft. tevékenységébe adok betekintést. A vállalat kiemelkedően szerepelt a Magyar Ipari Célgép Nagydíj megmérettetésen, hiszem, hogy mindenkinek tudnia kell a vállalat kiváló teljesítéséről.
Kulcsrakész gyártási megoldásokat kínál a Linamar Tervező és Gyártó Központ, amit széles és sok területet lefedő ügyfélkörük is igazol. De vajon veszélyezteti-e az egyre terjedő robotizáció az emberek munkáját? Melyek ma a terület legfőbb szakmai kihívásai, és milyen megoldásokat kínál az automatizáció? Kardos Dániel kereskedelmi képviselővel a gépészszakma egyik hajtómotorja, a Célgép Nagydíj és a Gépész Szalon megálmodója, a Chemplex tulajdonosa, Sipos Sándor beszélgetett.
Pontosan tudod, ha a TechMonitor rendszeres olvasója vagy, hogy a rovatomban hajtástechnikai tanácsokkal segítem a munkádat. Egy jó beszállítótipp legalább akkora segítség lehet, mint egy megbízható, hatékony gépelem ajánlása. Bemutatom a Losonczi Innovation Kft.-t, a Magyar Ipari Célgép Nagydíj „Mérő- és ellenőrző készülékek, tesztpadok” kategória győztesét. Fordulj hozzájuk, ha precíziós megmunkáló szerszámokat vagy mérőkészüléket szeretnél.
A hajtásrendszerek, szervoalkatrészek és hajtáselektronikai termékek fejlesztésére, gyártására és telepítésére specializálódott nemzetközi vállalat munkatársakat keres Magyarországon.
Erre megérte várni. Régen voltam egy annyira jó hangulatú szakmai rendezvényen, mint amilyenre a Magyar Ipari Célgép Nagydíj 2021 díjátadó szakmai napja, a Gépész Szalon sikeredett. A városligeti Millennium Házában június 28-án megrendezett ipari célgép verseny fináléjában 74 pályázatból választották ki a legjobbakat. Az idei kiírásban az erőműmosó célgéptől a túródesszert-gyártósorig számos hazai fejlesztésű innovatív mérnöki munka méretette meg magát. A zsűri többek közt a tervezési munka korszerűségét és a gép piaci versenyképességét is vizsgálta, mielőtt döntést hozott volna a nyerteseket illetően.
Az előző lapszámban arról írtam, hogy a hazai gépgyártásnak, gépiparnak óriási szüksége van a figyelemre, és ennek érdekében a Gépipari Tudományos Egyesülettel összefogva kiírtuk a Magyar Ipari Célgép Nagydíj versenyt.
Tanuljon meg új dolgokat, mélyítse el a meglévő ismereteket, beszéljen szakértőkkel – ez manapság bárhonnan lehetséges, még akkor is, ha otthonról dolgozunk. A FAULHABER ezért új webes szemináriumsorozatot indít olyan izgalmas témákról, mint például a hajtásrendszerek zajhatásának fejlesztései, az alkalmazások mélyreható know-how-ja, illetve a FAULHABER Motion Managerhez hasonló hasznos eszközök. A részvétel ingyenes, csak egy regisztráció szükséges.
Még jobb a helyzet, ha jó eszközeid vannak, mert azok dolgoznak helyetted. Mit csinálnál habverő, mixer, vagy serpenyő és sütő nélkül? Az előbbiek nélkül nehézkes, az utóbbiak nélkül lehetetlen a szupermenü elkészítése. Az előkészítés és a főzés helyszíne ideális esetben a konyha. Képzeld el, ha minden egyes levágott szelet panírozásához le kellene futnod a pincébe, majd vissza a konyhába, hogy a forró zsírba dobd, végül az emeleten tálalnál. Nonszensz, igaz?
(Gépész)mérnököknek, gépekkel termelő üzemeknek különösen hasznos információ!
Népszerű rovatunkban az ország legismertebb hajtástechnikai szakértője, Kiss László jelentkezik hónapról hónapra izgalmas kérdésekkel és válaszokkal a szakterületéről, trendekről, újdonságokról vagy éppen nem hétköznapi hajtástechnikai megoldásokról.
Mi kell ahhoz, hogy profitábilis legyen a vállalatod? Ahhoz, hogy növekedjen a termelés? Talán pénz? Nem árt. De mi kell még? Megmondom. Te! Pontosabban a hozzáállásod, ami a növekedést ösztönzi.
Érzed és tudod, hogy másképp is lehetne, mégis tolod tovább és minden nap bemész ugyanoda, pedig az egészet a hátad közepére nem kívánod. Vagy már annyira megszoktad, hogy egyszerűen meg sem fordul a fejedben az, hogy másképp is lehetne?
Közkedvelt rovatunkban a hajtástechnikai rendszerek tervezésében kis híján 20 éves tapasztalattal rendelkező Kiss László jelentkezik hónapról hónapra izgalmas kérdésekkel és válaszokkal a szakterületéről, trendekről, újdonságokról vagy éppen nem hétköznapi hajtástechnikai megoldásokról.
A legtöbb cég szeret villogni az érdemeivel, a sikereivel – különösképpen, amikor évfordulót ünnepel. Ehhez képest kevesen mesélnek a botlásaikról, pedig a szakmai kudarcok tanulságosabbak és szórakoztatóbbak is lehetnek.
Zárt körű stresszoldó program az ipar kivételes szereplőinek Kiss László hajtástechnikai szakértővel és a Chemplex mérnökeivel.
Szeptember 19-én, miskolci gyárlátogatással egybekötve mutatták be a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. elmúlt négy évben végrehajtott beruházásainak eredményeit, valamint a tavaly ősszel elindított duális képzés újabb mérföldkövét jelentő tanulószigetet.
Az olasz elektromos kisautó, Fiat 500e teljes hajtásrendszerét a Bosch szállítja. A saját fejlesztésű SMG 180/120 elektromos motornak köszönhetően a Fiat 500e 80 kilowatt teljesítménnyel szolgál, a hajtásrendszer „erőműve” pedig az az állandó gerjesztésű szinkronmotor, amely már közvetlenül az indulástól 196 newtonméter forgatónyomatékot kínál.