25 évvel ezelőtt szeptemberben alapították a magyarországi Arburg képviseletet és ennek megünneplését kapcsolta idén össze a magyar leányvállalat a szakmai tartalommal. A szeptember 14-én és 15-én megrendezett Open House szakmai nyílt napokon tehát az elmúlt negyed évszázad során elért sikereket és innovációkat is bemutatták. A szerdai VIP jubileumi ünnepségre és a kétnapos szakmai programra összesen 200 vendég látogatott el.
Az alábbi szakcikk a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” tárgyú felhívás GINOP-2.1.7-15-2016-01925 azonosító számú projektje eredményét mutatja be. Kedvezményezett: VARINEX Informatikai Zrt.
A hazai feldolgozóiparban tavaly 9,1 százalékos súllyal rendelkező és a világjárvány két éve alatt is töretlenül növekedő gumi-, műanyag- és építőanyag-iparral kissé mostohán bánik a világ; nagyon kevés célzott szakmai rendezvény szól kifejezetten a műanyagiparnak és az évenként megrendezett ipari szakvásáron sem az őt megillető súllyal szerepel a szakma. Van azonban egy hely, ahol szinte minden évben két nap hagyományosan csak a műanyagiparról szól. Ez nem más, mint az idén FANUC Fröccsfesztivál néven megrendezett szakmai találkozó.
„Nem számít, mennyire vagy sikeres ma, mindig a következő lépésen kell gondolkodnod” – mondta Jeff Bezos, az Amazon alapítója. Ha abból indulunk ki, hogy jelenleg őt tartják a világ leggazdagabb emberének, adhatunk némi hitelt a szavainak. És bár a „techguru” a kereskedelem világában alkotott maradandót, minden okunk megvan arra, hogy filozófiáját az iparba is átültessük, főként, hogy itt sem vagyunk híján olyan nagy horderejű változásoknak, amik folyamatos „újratervezésre” ösztönzik a vállalatokat.
A pomázi ICO Zrt. megkerülhetetlen szereplőnek számít a papír-írószer, illetve irodaszerpiacon. A magyarországi üzemben számos külföldi országba szánt és hazai piacon értékesített termék készül, ezek többsége olyan, mindannyiunk által jól ismert toll vagy írószer, amelyek ikonikus megjelenése és jellegzetes formája könnyen beazonosíthatóvá teszi a gyártót. A hetven éve működő vállalat azonban nemcsak hagyományos termékeivel, hanem új ötletekkel, környezettudatos, innovatív technológiákkal és folyamatos fejlesztésekkel maradt meghatározó piaci szereplő napjainkban is. Ehhez pedig olyan partnerekre van szükség, akik hasonlóan nem kötnek kompromisszumot a minőségben, és szem előtt tartják a folyamatos megújulást.
A Jako meditec cég olyan fiolák és a hozzájuk tartozó lezáróelemek és állványok fröccsöntésére specializálódott, amelyekben a véradók vérmintáit sok éven át fagyasztva tarthatják. Minden minta egy DM-kóddal egyértelműen nyomon követhető. A kétkomponensű fiolákat a speciális, szabadalmaztatott wet-in-wet fröccsöntési eljárással gyártják.
A pest megyei Ráckeve egyik kivezető utcájában, családiházas környéken található az Arter’s Kft., vagy ahogy a legtöbben ismerik: a Viski család telephelye. Az üzem, amely kívülről egészen beleolvad a környék hangulatába, egy garázsból nőtte ki magát, hamarosan pedig még tovább fejlődik – igaz már egy másik telephelyen. A fröccsöntött árnyékolástechnikai alkatrészek gyártásáról, illetve a FANUC fröccsgépek termelésben elfoglalt helyéről Viski Csaba, az alapító Viski Gyula fia mesél.
Csatlakozzon a FANUC-hoz és partnerkiállítóihoz az új székház első, kifejezetten a műanyagipar számára szervezett workshopjára és ismerje meg közelebbről az ipar legdinamikusabban fejlődő feldolgozási formáját az elektromos fröccsöntést.
A folyamatosan növekvő hazai műanyagipar, a fröccsöntési technológiák felhasználási lehetőségeinek bővülése, valamint a japán gondosság eredményeképp idén új emberrel bővült a FANUC Hungary csapata. Roszkopf János a ROBOSHOT széria értékesítéséért és támogatásáért felelős, a témában jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező támogató kolléga a hazai iparági fejlődésről, a FANUC idei terveiről, illetve céljairól osztott meg néhány gondolatot.
A Juniális egy immár 16 évre visszatekintő Arburg-hagyomány, amely párhuzamosan foglalkozik az adott év műanyag feldolgozási témakörének elméleti és gyakorlati oldalával. A június 20-án tartott rendezvényen az érdeklődők a koncepciók megismerése mellett a hatékony gyártáshoz vezető alkalmazásspecifikus gép- szerszám- és perifériakombinációkról is mélyreható ismereteket szerezhettek.
Csatlakozzon hozzánk székházavató rendezvénysorozatunkon, és legyen részese a FANUC magyarországi jelenlétének legkiemelkedőbb eseményének. A fantasztikus, 3500 négyzetméteres székház 400 négyzetméteres bemutatóterme közel 20 ipari és kollaboratív robotnak, fröccsöntőgépnek, megmunkálóközpontnak, huzalszikraforgácsolónak és gyártásautomatizálási eszköznek ad majd otthont májusban, melyek megtekintése mellett vendégeinknek lehetősége nyílik megismerni a székház egészét kollégáink vezetése mellett.
Immáron 25 éve képviseli hazánkban az Eckerle Magyarország Automotive és Industrie üzletágai a cégcsoport teljes szériagyártási, termék- és folyamatfejlesztési, valamint műanyag technológiai tevékenységeit. A jubiláló kiskőrösi üzem mellett, tíz éve Bólyon, valamint ma már Császártöltésen és Zalaegerszegen is megtalálhatóak gyáregységeik. Magyarországon összesen 1200 fő dolgozik, így az Eckerle cégcsoport nemzetközi munkavállalói létszámának több mint egyharmadát már hazánkban foglalkoztatja a vállalat. A kezdetekről és az azóta eltelt 25 évről Joachim Eckerlével, az Eckerle tulajdonosával beszélgettünk.
Digitalizációval, automatizálással és az ergonómia fejlesztésével növelné a produktivitást az idei évben a kiskőrösi központú Eckerle, amely 25 éve tevékeny Magyarországon. A hazánkban négy telephellyel rendelkező vállalat ezáltal 15 százalékos forgalomnövekedést tervez 2017-re. Az Eckerle tavaly megközelítőleg 66 millió terméket állított elő hazánkban.
A negyedik, digitális ipari forradalom korában egyre inkább tért hódít a „Smart Factory” fejlődése. Nagy a kereslet az automatizált, hálózatba kapcsolt és variálható gyártósorok iránt, melyek segítségével gyorsan, rugalmasan lehet reagálni a termékek egyre rövidebb életciklusára. Eközben egyre fontosabbá válik a kérdés, hogy hogyan vehetők figyelembe az ügyfél egyedi kívánságai az ipari sorozatgyártásban.
Folyamatosan bővíti dolgozói állományát a következő időszakban az Eckerle cégcsoport a hazai üzemegységekben. Magyarországi telephely- és munkaerő-fejlesztéseivel több száz szabad pozíciót kínál a vállalat versenyképes keresettel, több szakterületen, hosszú távon akár nemzetközi előmenetellel.
Az Eckerle Magyarország Automotive és Industrie üzletágai a cégcsoport teljes szériagyártási, termék- és folyamatfejlesztési, valamint műanyag technológiai tevékenységeit képviselik hazánkban immáron 25 éve. A jubiláló kiskőrösi üzem mellett 10 éve Bólyon, valamint ma már Császártöltésen és Zalaegerszegen is megtalálhatóak gyáregységeik. Magyarországon összesen 1200 fő dolgozik, így az Eckerle cégcsoport nemzetközi munkavállalói létszámának több mint egyharmadát már itthon foglalkoztatják.
Ma már három kontinensen közel négyezer munkatársat foglalkoztat az Eckerle cégcsoport, amelynek története a német gazdasági csoda, a Wirtschaftswunder idején vette kezdetét. A németországi Bühlben 1968- ban egy családi vállalkozásként működő lakatosműhely az évek során folyamatosan fejlődő, multinacionális vállalattá nőtte ki magát.
A rendezvényt a szoftver gyártója, a Coretech szervezi a műanyag fröccs-szimulációval kapcsolatban érdeklődő cégek számára. Ismerje meg a csúcstechnológiát első kézből, közvetlenül a gyártótól!
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a VARINEX Zrt. éves műanyagipari rendezvényére, ahol bemutatásra kerülnek az iparág legjelentősebb fejlesztései és prototípus technológiái!
A szerszámgépek, fröccsöntő vagy huzalszikra-gépek munkálkodásától voltak hangosak a Hungexpo pavilonjai, ahol a megszokott technológiák mellett igazi kuriózumok is megjelentek. A számos hazai és nemzetközi gépipari kiállítót felsorakoztató, több mint 15 ezer látogatót vonzó Ipar Napjai kiállítás idén is rengeteg látványos bemutatóval szolgált az érdeklődőknek.
A szimulációs szoftverek használata manapság már elengedhetetlen minden magasabb hozzáadott értékű termék előállítása során.
Hogyan gyorsíthatja fel tervezési és gyártási folyamatait a teljes termék életciklus során? Erre kaphat választ valós ipari példák révén a VARINEX Zrt. Műanyagipari Szimpózium rendezvényén.
Másfél évtizede nyújt szolgáltatásokat a gyors prototípusgyártás területén a Varinex Zrt., amely az elmúlt években kiépített egy korszerű gyors szerszámgyártási technológiát, ehhez kapcsolódóan különböző fémöntvények prototípusainak, prototípus-szériáinak előállítására is vállalkozik. A gyors prototípusgyártásban a 3 dimenziós nyomtatás során eddig elsősorban az Objet technológiát alkalmazta, ami UV fényre polimerizálódó műanyagot használ alapanyagként. A Varinex Zrt. ezt a szolgáltatást kívánta kiegészíteni a poliamidporos SLS technológiával.
Az Autodesk és a VARINEX Informatikai Zrt. harmadik alkalommal rendezi meg Műanyagipari Szimpózium rendezvényét 2012. szeptember 27-én Budapesten.