Innovációs hub megnyitása Szigetszentmiklóson, másfél millió eurós beruházás lezárása Kunszentmiklóson, létszámbővítés a Budapesten működő globális beszerzési központban – folyamatos volt a fejlődés idén is a Figyelő TOP200 Gálán Az év innovatív vállalata díjjal elismert Schneider Electric-nél. A társaság jövőre sem vesz vissza a tempóból: magyarországi története legnagyobb beruházását valósítja meg Dunavecsén, ahol mintegy 40 millió euróból épít okosgyárat.
Elindult az ÉPDUFERR Nyrt. technológiai modernizációs projektje Dunaújvárosban. A projekt keretében eszközbeszerzés, képzési és tanácsadási szolgáltatás igénybevétele, továbbá megújuló energiaforrás kiépítése valósul meg. A projekt a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében valósult meg 164,45 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével.
Átadták az ITM-ben a 2020. évi Innovációs Nagydíjat, melyet Orbán Gábor a Richter Nyrt. vezérigazgatója vett át Schanda Tamás, miniszter-helyettestől. Az értékelés szempontjai között döntő volt az innovációból elért 2020. évi gazdasági eredmény. A többi díjazottról és további 52, innovációnak elismert pályázatról szóló kiadvány a következő linken nyitható meg.
Az ipari termelésben használt hűtő-kenő folyadékok, illetve felületkezelő anyagok kiválasztása komplex feladat. Az anyagok kezelése és a munka során felhasznált mennyiség mértéke a vonatkozó környezetvédelmi irányelvek miatt komoly körültekintést igényel.
Ünnepel a Piactér! címmel, a TUNGSRAM-ILEX Innovációs Piactér Powered By Corvinus-BIK üzleti reggeli keretében mutatta be az év eleji indulása óta elért eredményeit csütörtök délelőtt a Tungsram központi épületében.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hét innovációs díj kerül átadásra, március 27-én az Országházban, azon társaságok számára, melyek 2020. február 12-ig beadják jelentkezésüket.
A Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Innovációs Szövetség 2019. november 15-én megtartott, összevont választmányi és elnökségi ülésén, melynek a Tungsram volt a helyszíne, ill. házigazdája. A cél, hogy tevékenységük eredményeiből szűkebb környezetükön túl a tágabb közösség is részesülhessen. Az aláírást követően, Jörg Bauer elnök-vezérigazgató előadásában bemutatta, miért lett a Tungsram szlogenje az, hogy "Örökségünk az innováció".
Az iLex magyar jogi-informatikai startup és a Tungsram online felületet indított a kis- és középvállalkozások innovációs tevékenységének segítésé-re. Az oldal kísérleti fázisban az ilexmarketplace.tungsram.com címen érhető el.
A Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyt (China Adolescent Science & Technology Innovation Contest) 1985 óta minden évben megrendezik más-más kínai városban. A verseny célja, hogy elősegítse a kreatív gondolkodást és a projekt munkát középiskolás diákok körében, tudományos és műszaki területen, és feltárja a tehetségeket. A versenyre évente több mint 500 diák kvalifikálhatja magát Kínából, Hong Kongból és Makaóról.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra, március 28-án az Országházban, azon társaságok számára, melyek 2019. február 13-ig beadják pályázatukat.
Látványos gálaműsor keretében díjazták a legérdekesebb magyar innovációkat Budapesten. A rendezvényen a gazdaságpolitika és a tudományos élet szereplői is képviseltették magukat, az esemény egyben jótékonysági est is volt, amelynek bevételeiből a szervezők a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice ház munkáját és bővítését támogatják.
A lemezmegmunkálás csúcstechnológiáját képviselő TRUMPF felvásárolta a Philips céghez tartozó, ulmi székhelyű Photonics GmbH-t. Az akvizíció kibővíti a cég termékportfólióját és új piaci szegmenst nyit a TRUMPF számára a már eddig is a kínálatban szereplő nagy teljesítményű diódalézerek terén. A Philips Photonics lézerdiódáit többek között okostelefonokban, a digitális adatátvitelben, valamint az önvezető gépjárművek szenzortechnikájában használják. A Photonics GmbH mintegy 280 alkalmazottat foglalkoztat.
A 2018/2019. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 23 tagú szakmai zsűrije a beérkezett pályázatok 66%-át javasolta kidolgozásra. Összesen 116 fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért.
Eljátszadoztál már a gondolattal, hogy az Audi Hungaria prémium kategóriás hajtásainak, vagy járműveinek fejlesztésével foglalkozz?
Érdeklődsz a műszaki fejlesztés iránt? Esetleg már el is játszottál a gondolattal, hogy az Audi Hungariánál prémium kategóriás hajtások vagy járművek fejlesztésével foglalkozz?
Villanyozd fel magad! Szeptember 14-én péntek este égve maradnak a lámpák a Járműhajtás Fejlesztés és az E-motorgyártás területén!
A mai ünnepélyes alapkőletétellel megkezdődött a Bosch Budapesti Fejlesztési Központ campusának bővítése, aminek első építési fázisa a tervek szerint 37 milliárd forint beruházás keretében 2021-ben ér véget. Az eseményen részt vett Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter, Dr. Klaus-Peter Fouquet, a Robert Bosch Kft. felügyelőbizottságának elnöke, Daniel Korioth, a magyarországi Bosch csoport vezetője, valamint Oliver Schatz, a Budapesti Fejlesztési Központ vezetője.
A ‘társadalmi innováció’ jegyében a Fujitsu valós társadalmi problémákra megoldást kereső projekteket és együttműködéseket mutat be, köztük egy műtét utáni beteg-távfigyelést támogató finn egészségügyi megoldást.
A 2017. évi Magyar Innovációs Nagydíj, valamint további öt innovációs díj került átadásra ma délelőtt az Országházban. A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökével, elsősorban a gazdasági mutatók az elért többleteredmény, többlet-árbevétel és a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a kiemelkedő, sőt az utóbbi évek talán legjelentősebb innovációs teljesítményeit.
Az Invitech InnoMax Díj kiírásának középpontjában ez alkalommal is a mindennapokat jobbá tévő, a közösségi érdeket is szolgáló innováció elősegítése állt. A pályázatra mindkét kategóriában – Business és Nonprofit – nagyszámú nevezés futott be, a győzteseket pedig ezúttal is neves szakemberekből álló zsűri választotta ki. A vállalkozások energiahatékonyabb és így gazdaságosabb működését segítő platform, a hátrányos helyzetű gyermekek számára szervezett készségfejlesztő program vagy a környezetünkben szükséges zöldfelület méretét meghatározó alkalmazás is díjazott lett a megmérettetésen.
A március 15-ei nemzeti ünnepünkhöz kapcsolódóan került sor a Jedlik Ányos-díjak átadására Budapesten. A díjat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala – korábbi nevén Magyar Szabadalmi Hivatal – elnökének kezdeményezésére az ipari és kereskedelmi miniszter alapította 1996-ban, a magyar szabadalmi rendszer létrehozásának 100 éves évfordulóján. A Jedlik Ányos-díjjal a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenységet valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásságot ismeri el a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala minden évben. Az idei Díjazottak között területük kiváló szakemberei: fejlesztő-feltaláló, vegyészmérnök, orvos, agrármérnök és tudománytörténész találhatóak.
A 2017. évi Magyar Innovációs Nagydíjat az a társaság kapja, amely a 2017. évben a legnagyobb jelentőségű, nagy hasznot hozó innovációt valósította meg. Az évente kiadásra kerülő Innovációs Nagydíj (bronz kisplasztika és jelentős pénzjutalom) az elmúlt időszakban a gazdasági élet egyik legjelentősebb elismerésévé vált.
Az Adient - vezető autóüléseket gyártó vállalat - a magyar szakemberek részvételével zajló projektben a világon elsőként teljesen holtjátékmentes működésű ülés háttámla állító termékcsaládot fejlesztett. A projekt 996 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatásban részesült.
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra március végén az Országházban, azon társaságok között, melyek 2018. február 14-ig beadják pályázatukat.
A 22 tagú szakmai zsűri a beérkezett pályázatok 65%-át kidolgozásra javasolta. Összesen 99 fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért. A pályázatok közül a legtöbb informatika, műszaki tudományok és fizika témában született.
Keresik azokat a gazdasági társaságokat, melyek 2017-ben jelentős innovációs tevékenységet folytattak. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtásra kerülő díjakra 2018. február 14-ig lehet jelentkezni.
A Magyar Innovációs Szövetség 2017. október 4-én, az Ericsson K+F Központjában 27. alkalommal hirdette meg középiskolások számára, az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az M5 Csatorna közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból.
Monoton, veszélyes és piszkos – ez a három fő jellemzője azoknak a munkáknak, amiket legyünk őszinték, szeretnénk, ha az egyre csak fejlődő robotok átvennének tőlünk. Azonban annak ellenére, hogy rábízzuk e feladatokat a robotokra, nincs okunk hátradőlni. Ez mindössze annyit jelent, hogy egy új világ új eszközével gyarapodott a szerszámosládánk, és segítségével az ember számára egy jobb és kevésbé gépies életet teremthetünk.
A kísérleti motorgyártás az autóipar szívsebészete. Különleges terület – még a világ legnagyobb motorgyárán belül is. Ritka az a pillanat, amikor lehetőséget kínálunk villamosmérnök, gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök végzettségűeknek, hogy egy rendkívül innovatív környezetben, egy folyamatosan kihívásokat kereső csapat tagja legyen. Pedig az Ön sikertörténete itt és most kezdődhet!
A 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíj, valamint további hat innovációs díj került átadásra ma délelőtt az Országházban. A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén az Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökével, elsősorban a gazdasági mutatók az elért többleteredmény, többlet-árbevétel illetve a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a legnagyobb jelentőségű tavalyi innovációkat. A 2016. évi Magyar Innovációs Nagydíjat a 77 Elektronika Műszeripari Kft. kapta.
Mintegy 270 millió forintot nyert el a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest vasúti fékek fejlesztésére a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivataltól (NKFIH). A projekt összköltsége meghaladja a 600 millió forintot. A Knorr-Bremse vállalatcsoport legnagyobb fékegység gyára és fejlesztő központja azt vállalta, hogy az elkövetkező két év során innovatív technológia alkalmazásával különleges, helytakarékos és kisebb súlyú fékrendszer elemeket fejleszt vasúti járművekhez.
Csaknem 150 meghívott vendég érkezett 2016. november 9-én Vásárosnaményba, hogy részt vegyen Európa egyik legmodernebb és Magyarország egyetlen OSB-üzemének hivatalos megnyitó ünnepségén. Az ünnepséget, amely, egy igényesen kidíszített raktárcsarnokban zajlott le, nagy médiaérdeklődés kísérte. A többméteres, hatásosan kivilágított OSB-lapok lenyűgöző látványt nyújtottak.
Központilag meghatározott, nemzetközi szerepet kap az Aventics Hungary Kft. újonnan létrejött termékfejlesztési részlege. A hazai csapat feladata az Egerben gyártott összes termékhez kapcsolódó fejlesztőmunka, valamint egy globális termékcsoport kialakítása.
Az energetika és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB gyorstöltőket szállít a tehergépjárművek és buszok gyártására szakosodott MAN Truck & Bus számára. Az elektromos buszok járműtelepi és üzem közbeni töltésre kifejlesztett gyorstöltőket a MAN a müncheni, e-buszokra szakosodott K+F létesítményeiben helyezi üzembe.
A General Electric (GE), a magyar kormány stratégiai partnereként, tovább folytatja hazai beruházásait és ipari hátterének fejlesztését. A vállalat 8 milliárd forintos beruházással Budapesten hozta létre és nyitja meg hat globális digitális fejlesztési központjának egyikét. Az új központ megnyitása révén a GE jelenlegi, 10.000 főt is meghaladó alkalmazotti létszáma 2017 végére további 400, magasan képzett szakértői pozícióval bővül az ipari internet-megoldások területén. A központ szakértői szoftverfejlesztéssel, az üzleti folyamatok és alkalmazások rugalmasságát javító informatikai megoldásokkal, informatikai infrastruktúra építéssel és működtetéssel foglalkoznak majd, továbbá adatelemzési (Big Data) megoldásokhoz nyújtanak hozzáférést a vállalat ügyfeleinek. A központot Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminiszter, valamint Colleen Bell, Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövetének jelenlétében avatta fel a GE, amelynek célja, hogy hagyományos ipari vállalatból 2020-ra a világ egyik legnagyobb digitális szoftvervállalatává váljon.
Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter és Curt Michael Stoll a Festo tulajdonosa 2014. júliusában tették le az új épület alapkövét. Ugyanekkor került sor a kormányzattal kötött stratégiai együttműködés aláírására is, ez akkor a 46. volt a szerződések sorában, melyet a kormány a nemzetgazdaság szempontjából kiemelt fontosságú cégekkel írt alá.
A Bosch igazgatótanácsának elnöke, Dr. Volkmar Denner április 29-én, a németországi Gerlingenben éves nemzetközi sajtótájékoztató keretében ismertette a vállalatcsoport eredményeit és várakozásait. A cégcsoport jól kezdte a 2015-ös évet: az első negyedévben mintegy 13 százalékkal növelte árbevételét[1], az árfolyamhatások nélkül a növekedés 5,4 százalékot tett ki.
Átadták a Sherbiny cégcsoport új mérnöki és innovációs központját Gödöllőn, amelyet a szaúd-arábiai ipari és kereskedelmi szolgáltató cég csaknem egymilliódolláros beruházással hozott létre mintegy ötven új munkahelyet teremtve a térségben - tájékoztatta a vállalat hétfőn az MTI-t.
Tizenkétmilliárd forint összértékű beruházást hajt végre Debrecenben a Schaeffler csoporthoz tartozó, gördülő csapágyakat gyártó FAG vállalat, a német autóipari cég újabb befektetése 72 új munkahelyet teremt – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
Bővítette telephelyét a modellvasutak kellékeit gyártó Viessmann Kft. Bátonyterenyén; a több mint 230 millió forintos beruházáshoz közel 88 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek az Új Széchenyi Terv keretében - a cég erről közleményben tájékoztatta az MTI-t pénteken.
Átadták kedden a székesfehérvári Eurowind Kft. új, tehergépjármű felépítménygyártó üzemcsarnokát, amelyet a vállalkozás 275 millió forint összköltséggel, uniós források felhasználásával valósított meg.
Akkreditált innovációs címet nyert el az Észak-magyarországi Autóipari Klaszter, amelynek birtokában jelentős pályázati forráshoz juthatnak mind a klaszter, mind pedig a tagvállalatok – jelentették be sajtótájékoztatón csütörtökön, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) székházában, Miskolcon.
Mintegy 1,2 milliárd forint összköltségvetésű beruházás keretében modern berendezések vásárolt és helyezett üzembe a fröccsöntött műanyag kupakok gyártásával és forgalmazásával foglalkozó, székesfehérvári Bericap Bt.
A Mátrai Erőmű korábban már előkészített, de meg nem épített 400-450 megawattos blokkjának megvalósítását javasolja az Energiapolitika 2000 Társulat.
A távvezeték oszlopok felújítására és a távvezetékek optikai összeköttetésére több mint 4 milliárd forintot fordít a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. - az erről szóló két tender eredménye a pénteki Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
Több mint egymilliárd forintból új, speciális, savanyított tejtermékeket fejlesztett a szegedi Sole-Mizo Zrt., a cég a kutatás-fejlesztéshez (K+F) 480 millió forintos támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
Az új szekszárdi ivóvízbázis építésének kivitelezése már a félidejénél tart, a több mint ötmilliárd forintos fejlesztésre azért van szükség, mert a jelenleg használt vízbázist diklóretilén-szennyezés veszélyezteti.
Új gyártócsarnokkal bővült a debreceni Felföldi Édességgyártó Kft: a 199 millió forintból, felerészben európai uniós támogatással elkészült beruházást pénteken adta át Papp László, Debrecen polgármestere és Felföldi József tulajdonos.
Járműipari alapképzést indít a jövő évi tanévtől a tervek szerint a Miskolci Egyetem gépészmérnöki és informatikai kara, az akkreditációs folyamatok megkezdődtek - közölte Bertóti Edgár, a kar dékánja csütörtökön Miskolcon sajtótájékoztatón.
Franciaországban is bemutatkozott a szegedi lézeres kutatóközpont, a Bordeaux-ban megrendezett Magyar Ipari Napokon - tájékozatta a kutatóközpont és a párizsi magyar nagykövetség csütörtökön az MTI-t.
Elsősorban gépparkja és épületei fejlesztésére fordítja az uniós pályázaton elnyert 123 millió forintnyi vissza nem térítendő támogatást saját forrással kiegészítve a Vitép '95 Vízügyi és Építőipari Kft. - közölte a Pest megyei Szigetújfaluban működő cég ügyvezető-igazgatója az MTI-vel.
Az elkövetkező öt évben 85,6 milliárd eurót fordít a Volkswagen konszern technológiai fejlesztési beruházásokra, valamint több milliárd eurós megtakarítási programot is indít a globális piacvezető pozíció megszerzése érdekében.
Korszerűsítik Kínában a világelső szuperszámítógépet, amely így a korábbinál is gyorsabb lesz - jelentette be a Nemzeti Szuperszámítógép Központ.
A kormány aktív eszközökkel kívánja segíteni a kis- és középvállalkozókat, hogy fokozzák digitális kompetenciájukat – jelentette ki Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős helyettes államtitkár egy, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett budapesti konferencián, 2014. április 22-én.
Nemzetközi vizekre evez a BoatForRent.com, a világ első online hajóbérlési piactere. A magyar internetes startup már 51 országban közvetít több mint 12 000 hajót. A több milliárd dolláros hajóbérlési piacon egyelőre nincs is igazi versenytársa.
Bemutatták a MÁV saját fejlesztésű IC+ kocsijának két prototípusát szerdán a budapesti Nyugati pályaudvaron.
2013-ban Nyugat-Európában egymillió elektromos kerékpárt adtak el. A Bosch évente 80 millió darabot gyárt olyan precíz, kompakt és rendkívül hatékony elektromotorokból, melyek az eBike hajtásban is megtalálhatók.
Egy 50 kW-os kisüzemi szélerőmű fejlesztési projektjét indítja el a kaposvári székhelyű Lakics Gépgyártó Kft. a Pécsi Tudományegyetemmel karöltve.
Létszámbővítést tervez az idén két miskolci gyárában, Hatvanban és Budapesten is a Bosch cégcsoport, amely több állásbörzén is várja az érdeklődőket a következő hónapokban.
Jelentős, 300 millió forintot meghaladó fejlesztés kezdődött a sátoraljaújhelyi Heiche Hungary Bt.-nél, az elsősorban fém alkatrészek felületkezelésével foglalkozó cég kapacitása növelését, a környezeti terhelés és az üzemeltetési költségek csökkentését várja a beruházástól - jelentette be a társaság.
A nagyatádi Büttner Kft. 900 millió forintból fejlesztette technológiáját, növelte hatékonyságát és bővítette kapacitását, amelyhez 433 millió forintos európai uniós támogatást kapott.
A jövő környezetmérnökeinek és mezőgazdasági mérnökeinek felsőoktatási képzéséhez fejleszt tananyagot a Szent István Egyetem vezette konzorcium, amelynek tagja a Nyugat-Magyarországi Egyetem és a Nyíregyházi Főiskola.
Magyarország legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép-központját hozzák létre 2014 végére a Debreceni Egyetemen (DE) - jelentette be a DE Tudományegyetemi Karok centrumának elnöke pénteken.
A magyarországi Bosch csoport 2013. július 31-én Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter részvételével adta át új budapesti központját. A magyarországi Bosch csoport az ünnepség keretében stratégiai megállapodást írt alá Magyarország kormányával. Ez az egyezmény is azt jelzi, hogy a Bosch ismét elkötelezte magát a magyarországi jelenlét, és a magyar tudástőke mellett.
A ruhaiparban már hosszú idő óta ismertek a lég- és páraáteresztő anyagok, a GE új fejlesztése most egy egészen új technológiát hozott e termékek piacára.
Kilométerre „ellátó” háromdimenziós lézerkamerát fejlesztettek ki a skóciai Heriot-Watt Egyetemen. A kamera szinte minden tárgyat képes letapogatni, ám az emberi bőrt nem.
Folytatják a belsőégésű motorok továbbfejlesztését a gyártók – ez derül ki a KPMG Hungária felméréséből.
700 millió forint értékben fejlesztette egri telephelyét és gyártási technológiáját a Sanatmetal Kft. A cég szerepel az EU 40 legnagyobb ortopédiai és traumatológiai eszközöket gyártó vállalata között.
Magyaros nevet kapott a Gamma Zrt új páncélozott harcjárműve: RDO 3221 Komondor.
Több mint 2,1 milliárd forintos beruházással, 440 millió forint uniós pályázati támogatást felhasználva fejlesztette gyártási kapacitását az elektronikai termékek gyártásával foglalkozó EPCOS Kft. Szombathelyen.
A soltvadkerti, műanyag csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó Materiál-Plastik Kft. technológiai hátterét 464 millió forint összegű beruházással fejlesztette, amelyhez 100 millió forintot az Új Széchenyi Terv pályázatán nyert el, a többit saját erőből biztosította.
Közel egymilliárd forintos fejlesztést hajt végre a Veritas Kft. az idén a Győr- Moson-Sopron megyei Dunakilitin. Az európai autóipar számára üzemanyag vezetékrendszereket gyártó társaság 2012-ben mintegy 10 százalékkal növeli termelését, és a tavalyival megegyező, 10,5 milliárd forintos árbevétellel számol.
A budapesti PLIMSOLL Kft. 2011 októberében 57,7 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Új Széchenyi Terv keretében. A 129,3 millió forint összköltségvetésű projektben navigációs és flottamenedzsment alkalmazást fejlesztenek.
Befejeződött az utazótáskákat gyártó szekszárdi Samsonite Hungária Kft. 778 millió forint összegű kapacitásfejlesztő projektje, amelynek keretében egy új termékcsalád gyártási hátterét alakították ki. A fejlesztéshez a kft. 194 millió forint támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv forrásaiból.
Egyetlen baleset nélkül már mintegy 500 ezer kilométert tettek meg a Google saját fejlesztésű, számítógép vezérelte autói - jelentette be a vállalat blogjában.
Csúcstechnológiájú fémhulladékvágó és -tömörítő berendezést helyezett üzembe mintegy 292 millió forint ráfordításával Hevesen a fémhulladékok feldolgozásával foglalkozó METALIUM 2003 Kft.
A tavalyi esztendőben is több magyar fejlesztést, illetve alkotást, terméket ismertek el Magyar Formatervezési Díjjal. Ezek közé tartozik a Maurer Klimes Ákos és Soldos Péter által megvalósított Sparrowbag, ami nem más, mint egy tölthető homokzsák.