A Schneider Electric október 12-én rendezett élő online konferenciáján a vállalkozásokra világszerte lecsapó hármas (energia-, gazdasági és éghajlati) válság kezelésére keresték a választ. Az Innovation Summit World Tour 2022 a fenntarthatóság, az energetika és az automatizálás jövőjét meghatározó megatrendeket és újdonságokat mutatta be a bekapcsolódott nagyszámú érdeklődőnek.
Az energia ára napjaink egyik legfontosabb kérdése. Odafigyel-ni az energiára, energiatudatosan, netán energiahatékonyan élni, dolgozni, termelni azonban még mindig nem természetes Magyarországon. Pedig – több nemzetközi kutatás szerint is - pusztán azzal, hogy odafigyelünk az energiafelhasználásra, netán folyamatosan nyomon követjük azt, már 10% körüli megtakarítást lehet elérni.
Az élet szinte már naponta írja felül az addigi forgatókönyveket. 2021 végén még olyan véleményekkel lehetett találkozni, hogy az Európát sújtó energiakrízis akár a kontinens vállalatainak elköltözéséhez is vezethet. A világpolitika megváltozásának hatására jelenleg nem sok vállalatvezető települne át a néhány hónapja még vonzónak tartott országokba, de az energiakérdéssel változatlanul (sőt még inkább) foglalkoznunk kell.
A Schneider Electric szigetszentmiklósi logisztikai bázisán létrehozott Innovation HUB innovációs központnak a legmodernebb energiamenedzsment és épületautomatizálási megoldások bemutatásán túl a szemléletformálásban és az oktatásban is fontos szerep jut. Az Innovation HUB első látogatója Franciaország magyarországi nagykövete, Pascale Andréani volt.
A digitalizáció hatására napjainkban az egész gazdaság felbolydult. Emellett a környezetvédelem és az energia kérdése is egyre fontosabb. Ez alól természetesen nem kivétel a gépgyártás sem, sőt a szigorodó szabályozás, a piacra nehezedő terhek és a változó vásárlói igények megkövetelik az innovációt. Ez az innovációkényszer azonban teljesen új utakat nyit meg az iparág előtt. Az EATON, négy olyan témát emel ki, amelyek a jövőben különös hatással lesznek a gépgyártásra.
Akár egy 30.000 fős kisváros éves áramfogyasztásának költsége is megtakarítható lenne a jelenleg a lerakókra kerülő alumínium italdobozok teljes körű újrahasznosításával. Sajnos azonban a Magyarországon forgalomba kerülő 1 milliárd darab alumínium italdoboz mintegy 58%-a, vagyis közel 8.900 tonna alumínium a kommunális hulladékban vagy hulladékégetőben végzi – derül ki a Returcom Nonprofit Kft. legújabb tanulmányából. Az értékes, végtelenszer újrahasznosítható alumínium ezzel örökre eltűnik a nyersanyagok körforgásából.
A Vaillant csoport bemutatja a világ legintelligensebb fűtéstechnikai rendszereit, amelyeket a Vaillant Truck fedélzetén tekinthetnek meg a magyar szakemberek. A bemutatókon a legújabb technológiai fejlesztések mellett az érdeklődők megismerhetik a vállalat társadalmi szerepvállalását. A Vaillant évek ót a az SOS Gyermekfalvak egyik kiemelt támogatója, idén az orosházi gyermekfalu épületeinek fűtéskorszerűsítésében működött közre.
Magyarország adottsága lehetővé, a globális felmelegedés és az energiafüggőség elleni fellépés pedig szükségessé teszi, hogy mind nagyobb mértékben támaszkodjunk a geotermikus energiaforrásokra - hangsúlyozta Németh Lászlóné, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) vezetője pénteken Mosonmagyaróváron.