Az új és innovatív E-Pallet interfész lehetővé teszi a klasszikus fluidtechnikai interfész biztosítását hidraulikaolajhoz és sűrített levegőhöz a szerelvényekhez, de akár teljesítmény-, érzékelő- és RFID-jelekhez is. Az E-Pallett lehetővé teszi az elektronikusan hajtott és felügyelt szerelvények beállítását, és így az intelligens szerelvény-koncepciók első ízben való alkalmazását az intelligens gyártásban. Az RFID érzékelőn keresztüli biztonságos sebességkorlátozás ezenkívül növeli a biztonságot, mivel az asztal maximális sebessége automatikusan beállítható minden egyes szerelvényhez.
A SCHUNK új változatokkal bővített a mágneses megfogókat tartalmazó portfólióját.A kétpólusú EMH-DP megfogó különösen a a pick @ place alkalmazásokban, a kaotikusan előkészített alkatrészek megfogásában mutatja meg erősségeit. A megfogó oldalai is mágnesesek, így a megfogó és a tálca fala közé beszorult apró alkatrészeket is meg tudja fogni.További információ a schunk.com/magnet oldalon található.
Az iTENDO² pad csomag esetében különösen gyors az üzembe helyezés, az intelligens szerszámtartót ugyanis ilyenkor egy alumíniumtokban lévő tablet PC-vel szállítják le. Más szóval: szereljük fel a szerszámtartót, csatlakoztassuk a táblagéphez, és készen is vagyunk. A mellékelt alkalmazás segítségével a felhasználó az összes fontos adatot közvetlenül a táblagépről is lekérheti, és paraméterezésre, illetve trendelemzésre használhatja. A hangsúly a folyamatok átláthatóságán és az egyszerű folyamatoptimalizáláson van a rezgések elkerülése érdekében.
A Team Cutting Tools a CERATIZIT Csoporttól bemutatja új katalógusát, amelyben ügyfeleink mindent megtalálnak a forgácsoláshoz, az orsótól a gépasztalig.
Május 29-én és 30-án tartotta közös Technológiai Napjait Ascherslebenben a Schunk GmbH és a Schiess GmbH. A rendezvényre több mint 40 érdeklődő látogatott el. A rendezvény a beállítási idő optimalizálásával elérhető költségcsökkentésre fókuszált.
Az AMB szeptember 18–22. között immár 19. alkalommal nyújt találkozási pontot a forgácsoló fémmegmunkálás szakértőinek. Több mint 1 500 kiállító mutatja be fejlesztéseit és innovációit a bruttó 120 000 négyzetméteres kiállítási területen.
A világ egyik vezető autóipari beszállítója, a Continental 240 000 alkalmazottat foglalkoztat 61 országban, Magyarországon hat gyárral és egy gumiabroncs kereskedelmi képviselettel és logisztikai központtal van jelen és a bérelt munkaerővel együtt mintegy nyolcezer munkavállalót foglalkoztat. Összeadva már számos 3D nyomtatóval szereztek közvetlen tapasztalatot, a cégcsoporton belül kialakult szakértői kör azonban a kétfejes, asztali Ultimaker 3 printereket választotta az elvárásaiknak leginkább megfelelő, ajánlott 3D nyomtatóknak. Endrődi Balázs ipar 4.0 mérnök mesélt nekünk az additív gyártás jellemző felhasználási területeiről a budapesti telephelyen.
A lengőkaros befogók különálló egységként felszerelhetők pozícióérzékelővel. Korábban a hidraulikus szorító körből lehetett következtetni a szorítási erőre, a hidraulikanyomás azonban akkor is felépült, ha hiányzó munkadarab esetén a szorító véghelyzetbe állt. Az érzékelő lehetővé teszi, hogy ne csak a felépült nyomást (szorítóerőt) mérhessük, hanem a szorító pontos pozícióját is figyeljük. Az érzékelőbe helyezett tolattyú két véghelyzetében szabad utat enged a levegő áramlásának, a köztes helyzetben viszont zárja azt. Ez a köztes helyzet az, amikor a szorító felütközik a munkadarabra, az axiális mozgás megszűnik, a szelep zárva marad. Ha a munkadarab valami okból nincs a helyén, a szorító tovább mozog, a levegő útja ismét szabaddá válik, amiből következtethetünk a hibára.