A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma, idén a 3D nyomtatás magyarországi bevezetésének 25 éves jubileuma alkalmából tartalomban és értékben is szintet lép.
A 2023. július 4-i állapotok szerint 138 594 m2 nettó kiállítási területen 1 713 kiállítót (köztük két magyar céget) felvonultató EMO Hannover kiállításnak már a bemutatója is nagyszabásúra sikeredett. 10 héttel a fémipari világvásár megnyitója előtt több mint 30 országból 150 vállalatvezető és újságíró látogatott el Frankfurtba, hogy a bemutató impulzusokból leszűrhessék, mi fogadja majd a sok ezer szakembert szeptemberben Hannoverben. Az eseményre a TechMonitor is meghívót kapott.
Az additív gyártásra, a csatlakoztathatóságra, az együttműködő robotokra és a fenntarthatóságra összpontosító négy közös standon élőben tapasztalhatják meg a legújabb trendeket. „Sehol máshol nem sorakoznak fel ilyen átfogóan az ágazat innovációi – mutatott rá Martin Göbel, az EMO-t szervező VDW (Német Szerszámgépgyártók Szövetsége) kiállítás igazgatója a 2023. május 23-án Budapesten tartott sajtótájékoztatón. – Aki tehát szeptemberben Hannoverbe látogat, az ne hagyja ki az EMO közös, tematikus standjait sem.”
Kedves Partnerünk! Idén a VARINEX-nél jubileumi évet ünneplünk! 25 éve kezdtük el a 3D nyomtatást és az additív gyártást meghonosítani Magyarországon – egyéb 3D technológiák, 3D szkennerek és 3D szoftverek forgalmazása mellett.
Az alábbi szakcikk a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” tárgyú felhívás GINOP-2.1.7-15-2016-01925 azonosító számú projektje eredményét mutatja be. Kedvezményezett: VARINEX Informatikai Zrt.
Tudta, hogy a VARINEX Zrt. volt az első, aki 25 évvel ezelőtt bevezette Magyarországon a 3D nyomtatást? Azóta nap, mint nap alkatrészek százait vagy akár ezreit nyomtatjuk ki saját ipari 3D nyomtató berendezéseinken, illetve – mivel szenvedélyünk az additív gyártás – rengeteg 3D nyomtatót teszteltünk már az évek során. Ezzel a háttérrel és tapasztalattal, szakmai meggyőződésünk alapján kijelenthetjük, hogyha 3D nyomtatásról van szó, mi a legnagyobb múltú, piacvezető amerikai Stratasys gyártóra szavazunk. Termékei teljes skáláját forgalmazzuk Magyarországon, de az F-széria, amelyet a kompozit anyagok nyomtatása tesz teljessé, különösen közel áll a szívünkhöz. Elmondjuk, miért.
Az additív gyártási eljárások fejlődését gyors innovációs ugrások jellemzik. A rotterdami székhelyű Concr3de vállalat több mint öt éve dolgozik egy tintasugaras technikához hasonlóan működő 3D kőnyomtató fejlesztésén, hogy részt vehessen a párizsi Notre-Dame katedrális újjáépítésében. Ezt a célt a Festo automatizálási technológiájának felhasználásával érték el.
Ismerje meg azokat a lehetőségeket, amelyekkel a Stratasys 5 ipari technológiája segítheti vállalkozását! Tekintse meg működés közben a csúcstechnológiájú 3D szkennereket és 3D nyomtatókat! Regisztráljon még ma a VARINEX 2022. szeptember 22-i szakmai konferenciájára!
Létezik olyan gyártási eljárás, ami világszinten bizonyított, működik és számos olyan nehézséget legyőz, ami napi kihívást jelent a magyar fémipar szereplőinek? A válasz igen, és ennél is jobb hír, hogy van olyan gyártó is, aki ehhez megfelelő gépet, tudást és minden szükséges szolgáltatást is biztosít. Sipos Ádámmal, a német SLM-Solutions 3D fémnyomtatóit forgalmazó Smartus Zrt. felelős értékesítési vezetőjével beszélgettünk bátorságról, innovációról, a konvencionális gyártás kihívásairól, lehetséges alternatívákról, és az SLM-Solutions fémnyomtatóiról.
Az Inspiration through Innovation 2021 jól szemlélteti az együttműködést a repülőgépgyártásban: az eseményekre Európában november 23-án és 24-én, az Egyesült Államokban pedig december 1-én kerül sor.
A cégcsoport idén is ráérzett arra, hogy milyen inspirációra van szüksége a világ minden tájáról érkező szakmai látogatóknak. A 2021. június 15–18. között tartott második OPEN HOUSE ONLINE rendezvényen számtalan látni- és felfedeznivaló akadt, amit a napi gyakorlatba is átültethettek az érdeklődők. Az élőben közvetített Innovation Talks beszélgetések is hasznos impulzusokat tartalmaztak.
Csatlakozzon április 28-án a rendezvényhez, és tudja meg elsőkézből, hogyan alakíthatja át vállalkozását, és hogyan szerezheti meg az áhított versenyelőnyt!
Az üzleti klíma fokozatosan javul, amihez az új és továbbfejlesztett megoldások is új lendületet adnak. A 2021. október 12-14. között sorra kerülő DeburringEXPO ideális platformot kínál a sorjátlanító és a precíziós felületmegmunkálási technológiák áttekintéséhez. A tisztítástechnikát, a robotikát és az additív eljárásokat részletező témaparkok kiemelten aktuális kérdésekkel is foglalkoznak eme három témakörön belül. A szakértői fórum pedig a legújabb trendekről és fejlesztésekről nyújt tájékoztatást, valamint gyakorlati megoldásokat is kínál.
Érdekli az additív gyártás? Vegyen részt a GF Machining Solutions által szervezett 3D fémnyomtatási webinárokon és merítsen ötleteket a megmunkálási folyamatok megújításához! A négy webinár témaköreit úgy alakították ki, hogy mind az érdeklődők, mind a már tapasztalt felhasználók számára hasznosak legyenek.
Az esemény a világ minden tájáról érkező látogatóknak ingyenes. A regisztráció után a három nap bármelyikén csatlakozhat a rendezvényhez - - a nap 24 órájában. A legújabb adagolástechnikai fejlesztésekről és trendekről a terület szakértői tartanak majd előadásokat, az értékesítési szakemberek pedig éjjel-nappal élő chaten keresztül lesznek elérhetők.
A tervek szerint az eredeti időpontban és helyszínen, 2020. november 10–13. között Frankfurtban, de felülvizsgált formátumban kerül megrendezésre a Formnext 2020 szakkiállítás. Az additív gyártás vezető szakkiállításának új formátuma az átfogó egészségvédelmi koncepciót és a digitális jelenlétet is magában foglalja. A modern gyártástechnológiai megoldásokat felsorakoztató Formnext tehát fontos üzenetet hordoz majd magában nemcsak az additív gyártás, hanem a rendezvényszervezők szereplői számára is.
A koronavírus elleni küzdelem több iparágban is tovább erősítette a 3D technológia jelentőségét és lehetőségeit. A 3D nyomtatás a jövőben a költséghatékonyság növelését és a folyamatok egyszerűsítését hozhatja a gyártási folyamatokban, ezzel is segítve a járvány elleni védekezést. Ezt a piaci lehetőséget ismerték fel a 2014-ben létrehozott, 100%-ban magyar tulajdonú CraftUnique Kft. új befektetői is, akiknek érkezése fontos mérföldkő a vállalat életében. A Solus Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. és a MIELL Quality Kft. 1 milliárd forinttal és szakmai tudással is támogatja a jövőben a CraftUnique Kft-t.
A Knorr-Bremse Rail Systems Budapest bemutatta az első olyan termékét, amelyet az iparágban úttörő technológiával, 3D fémnyomtatással állítottak elő. A magyar mérnökök által újratervezett vasúti fékvezérlő panel nemcsak formája és mérete miatt innovatív, de 90 százalékkal könnyebb is alumíniumból forgácsolt elődjénél. Az alakadó technológiának köszönhetően a funkciót jobban szolgáló, lényegesen könnyebb és kompaktabb termékek készülhetnek a jövőben kisebb helyigénnyel és karbonlábnyommal.
A Stratasys, a világ egyik vezető 3D nyomtató gyártója nagyszabású, ÉLŐ termékbemutatót tart, amelyet az egész világon egy időben, online lehet követni 2020. április 29-én, este 6 órától.
A koronavírus miatti biztonsági intézkedések miatt a legóvatosabb becslések szerint is több száz érdeklődő végül nem utazott el a Házi Kiállításra, de így is mintegy 8 000 szakmai látogató ismerhette meg a kiállított 45 csúcstechnológiás gépet és 15 automatizálási megoldást – köztük négy világpremiert.
A drupa – a nyomtatási technológiák elsőszámú szakvására – 2020. június 16-a és 26-a között jelöli majd ki a világ nyomdaiparának alapvető fejlődési irányait.
Szakmai rendezvényeket a megalapítása óta szervez az ipari és hegesztési gázokat gyártó Messer, de öt évvel ezelőtt ez a kezdeményezés kinőtte eredeti kereteit. Egy olyan Innovációs Fórum indult útjára, ami az adott év legelőremutatóbb előadásait gyűjti egy csokorba és adja át ezt a tudásanyagot a gyakorló mérnököknek. Az Innovációs Fórum küldetése a hazai és nemzetközi kutatási projektek bemutatása, illetve a szakvásárokon tapasztalt trendek ismertetése. A 2019. november 28-án rendezett idei Fórum rekordot döntött a 187 jelen lévő hegesztés- és lézertechnikai résztvevővel.
Az elmúlt években a világ vezető additív gyártási szakkiállításává váló Formnext 2019-ben is rekorddöntésre készül. Márciusig már 518 kiállító regisztrált a rendezvényre, ami ismételten jelentős növekedés az előző év azonos időszakához képest. A Formnext 2019 kiállítási területe tehát jelentősen meghaladja majd a 2018-as vásár méretét.
A CraftUnique Kft csak néhány éve alakult, de a magyar fejlesztésű és gyártású 3D nyomtató, a CraftBot Plus már több nemzetközi díjat is nyert, és közel 25 országban vannak viszonteladóik világszerte.
Manapság számtalan, különféle 3D nyomtatási technológia és alapanyag közül választhat, és az eljárások száma idővel csak nőni fog. Fémnyomtatás, műanyag alapanyagból dolgozó lézerszinterezés, FDM és PolyJet technológia – és a lista folyamatosan bővül, az ipar által elfogadott eljárások sorában.
A Briggs Automotive Company a Stratasys FDM 3D nyomtatási technológiáját használja egy légbeszívó prototípusának elkészítéséhez.
A graphIT Kft. mindig is nagy hangsúlyt fektetett a gyártáshoz kapcsolódó új technológiák bevezetésében, támogatásában, elvégre a kor kihívásai között az egyik legfontosabb, hogy a cégek lépést tartsanak a trendekkel, legyen szó akár az Ipar 4.0-ról, vagy az ipari digitalizációról. A Siemens PLM szoftvergyártót több mint 20 éve képviseli a graphIT Kft. Magyarországon, és olyan egyedi szolgáltatásokat biztosít ügyfeleinek, amelyekkel hatékonyabban tudják használni a legmodernebb technológiákat. Ezek közé tartoznak az additív gyártási technológiák is.
Az additív gyártás egyre hatékonyabban egészíti ki a hagyományos gyártástechnológiát, és sikeresen alkalmazzák számos iparágban – többek között az orvosi technológiákban, valamint az autó- és légiiparban. Az öntödei-, az acél- és az alumíniumipar is felismerte a 3D nyomtatásban rejlő lehetőségeket, ezért a 2019. június 25–29. között Düsseldorfban megrendezésre kerülő GIFA, METEC, THERMPROCESS és NEWCAST szakvásárokon is kiemelt témakörnek számít az „Additive Manufacturing”.
70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.
70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.
A 3D nyomtatás hőskorában – ami mindössze 20 éve volt – még papírt használtak a modellek létrehozásához. Az eljárást a prototípus-készítés felgyorsítására fejlesztették ki. A koncepció életképesnek bizonyult, és bár az eredeti rendeltetése mára alapjaiban változott meg, az additív gyártás (AM) alapelve, a termék rétegről rétegre történő felépítésének eljárása mit sem változott az idők folyamán.
A Gépipari Tudományos Egyesület (GTE) nevében meghívjuk a 2019. évben megrendezendő IV. GÉPÉSZETI SZAKMAKULTÚRA konferenciára.
A gépipar jelenleg olyan mértékű átalakulás küszöbén áll, amilyenre az ipari forradalom óta nem volt példa. Az iparág az elmúlt évek során új termékek, folyamatok és alapanyagok széles körével készítette elő a terepet. Ezek mindegyikében megvan a potenciál arra, hogy alapvetően megváltoztassák a gyártás folyamatát.
Csökkenő gyártási idők, optimalizált alapanyagfelhasználás, feladatra szabott alkatrészek és alacsonyabb költségek. A 3D nyomtatás ezen előnyeit a gyártás egyre több területén ismerik fel, azonban az igazán gyors elterjedés gátja a különböző nyomtatási megoldásokat ismerő, tapasztalt szakemberek hiánya. A technológiát, amely egyre jobban átformálja az autóipart is, 2018. tavaszától az Audi szak- és továbbképző intézményében, az Audi Akadémián is oktatni fogják.
A Düsseldorfban február 20–24. között megrendezésre kerülő 20. METAV gyártástechnológiai kiállítás a hozzáadott értéklánc minden elemét tartalmazza majd. A kiállítás központi témái azonban továbbra is a fémmegmunkálás klasszikus területei – szerszámgépek, gyártási rendszerek, precíziós szerszámok, automatizált anyagáramlás, IT-támogatás, ipari elektronika stb. – maradnak.
„Több üzlet, növekvő nemzetköziség és rengeteg innováció” – röviden így jellemezhető a vezető fémipari világvásár Carl Martin Welcker, az EMO Hannover 2017 általános ügyekért felelős biztosa szerint. Egy felmérés szerint a kiállítás jelentős hatást gyakorolt az üzleti tevékenységre. A látogatók elmondása szerint a következő 24 hónap során összesen több mint 20 milliárd euró gyártástechnológiai befektetés várható. Csak a vásár hat napja alatt összesen 8 milliárd euró értékű üzlet jutott el a lezárásig.
Az egész világ a 3D nyomtatásról, az additív és rétegről rétegre építkező generatív technológiákról beszél. Mindazonáltal messze vagyunk még attól, hogy a hagyományos szerszámgépeket nyugdíjba küldhessük. Az EMO Hannover 2017 szakkiállítás az alternatív gyártástechnikai módszerek egész tárházát mutatja be a látogatóknak – de a kiállított gépek zöme még a hagyományos megmunkálási folyamatokra épül.
Ezúton szeretnénk meghívni Önt és kedves Kollégáit a 2017. szeptember 18.-23. között megrendezésre kerülő EMO szakkiállításra a 2-es számú csarnokba, a DMG MORI standjához.
A 25 éves VARINEX Informatikai Zrt. 2002 óta rendez kerti partit saját telephelyén, hogy az új információkra szomjazó üzleti partnereikkel kötetlen formában tudjanak beszélgetni a lehetőségekről és a jövőről. Az előadások részben a tervezőszoftverek és a technológiai újdonságok bemutatására koncentráltak, másrészt azoknak a térhódító piaci trendeknek a bemutatására, amelyek megismerése és fokozatos integrálása a meglévő munkafolyamatokba elkerülhetetlen lesz a közeljövőben.
A negyedik, digitális ipari forradalom korában egyre inkább tért hódít a „Smart Factory” fejlődése. Nagy a kereslet az automatizált, hálózatba kapcsolt és variálható gyártósorok iránt, melyek segítségével gyorsan, rugalmasan lehet reagálni a termékek egyre rövidebb életciklusára. Eközben egyre fontosabbá válik a kérdés, hogy hogyan vehetők figyelembe az ügyfél egyedi kívánságai az ipari sorozatgyártásban.
Az idén 31. alkalommal megrendezett chicagói nemzetközi gyártástechnológiai szakkiállítás a vásár történelmének harmadik legjobb számait hozta a látogatói létszám (115 612) és a nettó kiállítási terület (127 301 m2) tekintetében. A kiállítói létszám (2 407) pedig egyenesen rekordokat döntött, így nem csoda, hogy a kiállításnak helyet adó McCormick Place több mint 34 ezer tonnával „gyarapodott” a vásár kezdőnapjáig.
A Design Világnapján nagy érdeklődés kísérte a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség és a VARINEX Zrt. közös klub rendezvényét, amelyen azt vizsgálták, mire képes a 3D nyomtatás, és milyen új dimenziók érhetők el a szellemi tulajdon kezelése szempontjából.
Hatalmas sikerrel zajlott múlt hétvégén az Autó, Motor és Tuning Show a Hungexpo pavilonjaiban. Idén először az egyedi digitális gyártástechnológiák is bemutatásra kerültek, lehetőség volt kipróbálni professzionális 3D szkennereket és működés közben megfigyelni asztali és ipari 3D nyomtató készülékeket.
Az Európai Szerszámgépgyártók Szövetségének (CECIMO) adatai szerint az európai szerszámgépgyártás tavaly 2%-kal 23,3 millió euróra, a szerszámgépfogyasztás pedig 4%-kal 14,2 milliárd euróra növekedett. A környezetbarát tervezésről szóló Ecodesign Directive irányelv nem ad megfelelő kereteket a komplex ipari termékek előállításához.
Több mint három év telt már el az aktuális (a maja naptárból kiolvasott) világvége óta. Bár a kataklizma ezúttal is elmaradt, a gyártástechnológiában évek óta tanúi lehetünk a sokak által várva várt dimenzióváltásnak. Az ipari 3D nyomtatás térhódításáról Fehér Zoltán, a Varinex Zrt. 3D nyomtatás üzletágának értékesítési vezetője beszélt a TechMonitornak.
Remek évkezdést ígérnek a DMG MORI immár hagyományos februári nyílt napjai. A világ legnagyobb – évente mintegy 6000 szakmai látogatót vonzó - házi gépbemutatóját egyben a szerszámgépipar európai kiállítási sorozatának megnyitójaként is felfoghatjuk.
A Phoenix-ben működő Local Motors nevű cég elkészítette Strati nevű, teljesen működőképes nyomtatott autójának prototípusát, és 2014 szeptemberében az első tesztvezetések is megtörténtek. Most újabb nagy állomásához ért a projekt. A Kevin Lo által megtervezett autó sorozatgyártásba, és a következő évben piacra kerül.
Az EMO 2015 kiállításon a Siemens standja teljes mértékben a szerszámgép környezetek digitalizálását állítja középpontba. "Úton az Industrie 4.0 felé – digitalizálás a szerszámgép gyártás területén" jelmondatának megfelelően a Siemens az ipari szoftver és automatizálási technológia integrált portfólióját mutatja be, amelynek révén a vállalatok rugalmasabbá és hatékonyabbá tehetik termelésüket, ugyanakkor lerövidíthetik a piacra kerülési időt.
A VARINEX Zrt. ezúton meghívja Önt és kollégáit Digitális Prototípus Fórum 2015 című szakmai rendezvényére!