A Siemens Digital Industries Software október 12-én online közvetítésen keresztül jelentette be a Solid Edge 2023-as portfólióját. Dan Staples és Jeff Walker – akik a kezdetek óta a Solid Edge-nél töltenek be vezető szerepet – által bemutatott újdonságok átfogó képet adnak a szoftvercsalád új lehetőségeiről, funkcionalitásáról. A portfólió folyamatosan fejlődik, igazodik a nemzetközi trendhez, de ugyanakkor a saját útját is járja az ügyfelek érdekében.
Az elmúlt években több felmérés, cikk is megjelent azzal kapcsolatban, hogy a pályakezdő mérnökök milyen kihívásokkal néznek szembe a tanulmányaik befejezését követően. Sokféleképpen megfogalmazhatóak az eredmények, de tapasztalatunk szerint is az elméleti tudás gyakorlattá transzformálása az egyik legnagyobb erőpróba.
Idén rekordmennyiségű jelentkező vett részt az eseményen, akik értékes jutalomban részesültek.
Nagy örömünkre szolgált, hogy hosszú kihagyás után, idén személyesen is találkozhattunk ügyfeleinkkel és az érdeklődőkkel az EPLM TRENDS 2021 rendezvényünk keretében. Az eseményt emellett az online térben is követhették a résztvevők, így mindenki a számára biztonságosnak ítélt módon nézhette meg az őt érdeklő a szakmai előadásokat.
A 2020. márciusi sokkszerű leállás a szoftverpiacot is elbizonytalanította. A munkájuk nem lett kevesebb – hiszen támogatniuk kellett az ügyfeleket a távoli munkavégzés feltételeinek megteremtésében –, de a jövőkép egy-két hónapra ködbe burkolózott. A vírus azonban egy téren a kezükre is játszott: évekkel lendítette előre a digitalizálás folyamatát. Hogyan alakult azonban a forgalom, és mi a CAD/CAM/PLM ágazat jövőképe 2021-re? Megtudható a meghatározó piaci szereplők bevonásával készült összeállításunkból.
Október 8-án érdemes lesz a képernyőre tapadni. Idén ősszel ugyanis egésznapos szakmai programmal várja az érdeklődőket az Enterprise Group által szervezett EPLM Trends Digital. A webkonferencián számos iparági szakértő és kutató tart előadást, illetve izgalmas gyakorlati bemutatókat tematikus szekciókban. Ne maradjon le az ipari digitalizációval kapcsolatos legfrissebb hírekről és fejlesztésekről – regisztráljon és kövesse az előadásokat online!
Az NX egy olyan integrált CAD/CAM/CAE tervezőrendszer, mely vezető technológiájával és komplexitásával a termékfejlesztési folyamat teljes egészét képes támogatni, a koncepcionális tervezéstől a gyártásig.
Szeretettel meghívjuk Önt is a hazai Haas Factory Outlet kétnapos (újra)nyitási ünnepségére és házi kiállítására.
Április 5-én zajlott az Országos Solid Edge és Edgecam Verseny, mely 7. alkalommal került megrendezésre. Az ország különböző helyeiről, valamint a határon túli szakiskolákból jelentkező középiskolás diákok, az Enterprise Group PLM divíziója és NCT Akadémia közös rendezvényén versenyeztek az elsőbbségért és persze az értékes nyereményekért.
Az Enterprise Group PLM üzletág filozófiájának szerves része, valamint szakértő csapatának kiemelt célja a gépészeti tanulmányokat folytató diákok felé irányuló tehetséggondozás. Ennek a tevékenységnek keretében az Enterprise Group közép- és felsőoktatási intézményekkel alakít ki együttműködési rendszereket, melyek magukba foglalják a diákok számára szervezett egyedi képzéseket, előadásokat és szakmai gyakorlati lehetőséget.
A digitalizáció feltartózhatatlan ütemben tör be életünk különböző területeire: szociális kapcsolattartásunk átalakítása után most az Ipar 4.0-n – egy új ipari forradalmon – a sor, hogy átformálja a teljes gyártási és ellátási láncot, ami kétségtelenül komoly paradigmaváltást jelent az ipari vállalatok számára stratégiájuk kialakításában.
Az Enterprise Group PLM üzletága idén ősszel is megrendezi CAD/CAM/CAE/PLM szakmai rendezvényét, melyen az általa forgalmazott megoldások bemutatása mellett a látogatók megismerkedhetnek a szoftverek legfrissebb verzióival, hasznos újdonságokkal.
Az Enterprise Group és a Siemens PLM Software, a PLM szoftverek globális piacvezetője bejelentették, hogy kiterjesztik eddigi együttműködésüket, ami a jövőben lehetővé teszi, hogy az NX™ szoftver (a Siemens integrált megoldást nyújtó CAD/CAM/CAE tervezőrendszere) megoldásai révén a magyar ügyfelek felgyorsíthassák a legújabb PLM megoldások adaptálását.
Az Új Széchenyi Terv, Gazdaságfejlesztési Operatív Program "Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása" pályázatának keretében a Magyar Fejlesztési Intézet Nonprofit Zrt.-vel konzorciumi partnerségben, együtt indult el az „Elosztott teleradiológiai és diagnosztikai rendszer” projekt 2014 januárban. A projekt célja megteremteni az információs technológiai alapot egy olyan decentralizált teleradiológiai rendszer fejlesztéséhez, amely az osztott tárolási és feldolgozási környezet alkalmazásával hatékonyan, jól skálázhatóan, magas rendelkezésre állás mellett támogatja az intelligens diagnosztikai eljárásokat. A projektben az Európai Regionális Fejlesztési Alap 424,97 millió forinttal támogatja az Enterprise Group-ot, a projekt teljes költsége azonban 910 millió forint körül alakul. A projekt várható befejezése jövő májusban lesz.
A magyar ipar jelenlegi helyzetében kulcsfontosságú szerepe lehet azoknak a megoldásoknak, amelyek javítják a piaci várakozásokat és beruházási kedvet, és ezen keresztül visszaállítják a szektort a növekedési pályára. Nemzetközi tapasztalatok alapján a teljes körű termékéletciklus menedzsment (Product Lifecycle Management - PLM) elterjedése jelenti az egyik kiutat a stagnáló helyzetből, amely hosszú távon fellendülést hozhat a magyar ipar számára is.