A jövő gyorsabban itt lesz, mint gondolnánk – de fel lehet rá készülni. A 2022. november 17–18-án rendezett hagyományos Gyártásautomatizálási Napok során a fémipar hat meghatározó szereplője mutatta be azokat a megoldásokat, melyekkel egy energia- és költséghatékony, automatizált, egyedi alkatrészek gyártására is képes termelési rendszer építhető fel.
A Haas Automation magyarországi képviselete és a CAD-CAM Solutions Kft. idén is megrendezi a tavaly nagy sikert aratott, „Gyártásautomatizálási napok” néven ismert hagyományos házi kiállítást.
2021. november 8-12. között rendezte meg a Cad-Cam Solutions Kft. az immár hagyományos házi kiállítás sorozatának idei kiadását „Gyártásautomatizálási napok 2021” címmel. A szakmai partnerek által tartott előadások és műhelymunkák közül minden látogató kiválaszthatta a számára leginkább érdekes témát.
A szakmai napok során párhuzamosan több előadás és műhelymunka (workshop) zajlik, így minden kedves látogató kiválaszthatja a számára leginkább érdekes témát.
A 2020. márciusi sokkszerű leállás a szoftverpiacot is elbizonytalanította. A munkájuk nem lett kevesebb – hiszen támogatniuk kellett az ügyfeleket a távoli munkavégzés feltételeinek megteremtésében –, de a jövőkép egy-két hónapra ködbe burkolózott. A vírus azonban egy téren a kezükre is játszott: évekkel lendítette előre a digitalizálás folyamatát. Hogyan alakult azonban a forgalom, és mi a CAD/CAM/PLM ágazat jövőképe 2021-re? Megtudható a meghatározó piaci szereplők bevonásával készült összeállításunkból.
A látogatók a nyílt napokon a legújabb öttengelyes és automatizálási megoldásokat ismerhették meg testközelből. Az elmúlt hónapok tapasztalatai azt mutatják, hogy a vírushelyzet egyelőre tartósan a mindennapjaink része marad, ezért a szervezők a nyitott bemutatótérrel, a kis létszámú csoportokkal és a higiéniai intézkedésekkel a maximális biztonságra törekedtek.
2019. november 7-én rendezte meg a Cad-Cam Solutions Kft. idei ötödik szakmai konferenciáját a Smartus Zrt. és a Fraisa Hungária Kft. szakmai partnersége mellett. A rendezvényen a gyártásoptimalizálási megoldások elméleti ismertetője mellett a létrehozott programnak a gyakorlatban is vizsgáznia kellett a bemutatóteremben lévő szerszámgépeken.
A szimulációs szoftverek használata manapság már elengedhetetlen minden magasabb hozzáadott értékű termék előállítása során.
December elején a fémmegmunkálás három ismert szakértője, a japán-német szerszámgépgyártó DMG MORI és a szerszám specialista Power Tools Kft., valamint a tervezői és megmunkálástervező szoftvereket forgalmazó Cad-Cam Solutions Kft. fog össze, hogy ízelítőt adjanak arról, milyen előnyöket jelenthet az alkatrész- és szerszámgyártás területén a fejlett 5-tengelyes marási megoldások bevezetése és alkalmazása.