A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma, idén a 3D nyomtatás magyarországi bevezetésének 25 éves jubileuma alkalmából tartalomban és értékben is szintet lép.
A 2023. július 4-i állapotok szerint 138 594 m2 nettó kiállítási területen 1 713 kiállítót (köztük két magyar céget) felvonultató EMO Hannover kiállításnak már a bemutatója is nagyszabásúra sikeredett. 10 héttel a fémipari világvásár megnyitója előtt több mint 30 országból 150 vállalatvezető és újságíró látogatott el Frankfurtba, hogy a bemutató impulzusokból leszűrhessék, mi fogadja majd a sok ezer szakembert szeptemberben Hannoverben. Az eseményre a TechMonitor is meghívót kapott.
Kedves Partnerünk! Idén a VARINEX-nél jubileumi évet ünneplünk! 25 éve kezdtük el a 3D nyomtatást és az additív gyártást meghonosítani Magyarországon – egyéb 3D technológiák, 3D szkennerek és 3D szoftverek forgalmazása mellett.
Az alábbi szakcikk a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében meghirdetett „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” tárgyú felhívás GINOP-2.1.7-15-2016-01925 azonosító számú projektje eredményét mutatja be. Kedvezményezett: VARINEX Informatikai Zrt.
Tudta, hogy a VARINEX Zrt. volt az első, aki 25 évvel ezelőtt bevezette Magyarországon a 3D nyomtatást? Azóta nap, mint nap alkatrészek százait vagy akár ezreit nyomtatjuk ki saját ipari 3D nyomtató berendezéseinken, illetve – mivel szenvedélyünk az additív gyártás – rengeteg 3D nyomtatót teszteltünk már az évek során. Ezzel a háttérrel és tapasztalattal, szakmai meggyőződésünk alapján kijelenthetjük, hogyha 3D nyomtatásról van szó, mi a legnagyobb múltú, piacvezető amerikai Stratasys gyártóra szavazunk. Termékei teljes skáláját forgalmazzuk Magyarországon, de az F-széria, amelyet a kompozit anyagok nyomtatása tesz teljessé, különösen közel áll a szívünkhöz. Elmondjuk, miért.
Az additív gyártási eljárások fejlődését gyors innovációs ugrások jellemzik. A rotterdami székhelyű Concr3de vállalat több mint öt éve dolgozik egy tintasugaras technikához hasonlóan működő 3D kőnyomtató fejlesztésén, hogy részt vehessen a párizsi Notre-Dame katedrális újjáépítésében. Ezt a célt a Festo automatizálási technológiájának felhasználásával érték el.
Ismerje meg azokat a lehetőségeket, amelyekkel a Stratasys 5 ipari technológiája segítheti vállalkozását! Tekintse meg működés közben a csúcstechnológiájú 3D szkennereket és 3D nyomtatókat! Regisztráljon még ma a VARINEX 2022. szeptember 22-i szakmai konferenciájára!
Létezik olyan gyártási eljárás, ami világszinten bizonyított, működik és számos olyan nehézséget legyőz, ami napi kihívást jelent a magyar fémipar szereplőinek? A válasz igen, és ennél is jobb hír, hogy van olyan gyártó is, aki ehhez megfelelő gépet, tudást és minden szükséges szolgáltatást is biztosít. Sipos Ádámmal, a német SLM-Solutions 3D fémnyomtatóit forgalmazó Smartus Zrt. felelős értékesítési vezetőjével beszélgettünk bátorságról, innovációról, a konvencionális gyártás kihívásairól, lehetséges alternatívákról, és az SLM-Solutions fémnyomtatóiról.
Ahogy minden évben, idén is tavaszra időzíti új termékei bemutatását a Stratasys: két új 3D nyomtatóval, több mint húsz új alapanyaggal, új GrabCAD szoftver funkciókkal és négy 3D nyomtatási technológián alapuló új alkalmazásokkal minden idők legszélesebb körű termékbejelentésére készül!
Az Inspiration through Innovation 2021 jól szemlélteti az együttműködést a repülőgépgyártásban: az eseményekre Európában november 23-án és 24-én, az Egyesült Államokban pedig december 1-én kerül sor.
A cégcsoport idén is ráérzett arra, hogy milyen inspirációra van szüksége a világ minden tájáról érkező szakmai látogatóknak. A 2021. június 15–18. között tartott második OPEN HOUSE ONLINE rendezvényen számtalan látni- és felfedeznivaló akadt, amit a napi gyakorlatba is átültethettek az érdeklődők. Az élőben közvetített Innovation Talks beszélgetések is hasznos impulzusokat tartalmaztak.
Csatlakozzon április 28-án a rendezvényhez, és tudja meg elsőkézből, hogyan alakíthatja át vállalkozását, és hogyan szerezheti meg az áhított versenyelőnyt!
Érdekli az additív gyártás? Vegyen részt a GF Machining Solutions által szervezett 3D fémnyomtatási webinárokon és merítsen ötleteket a megmunkálási folyamatok megújításához! A négy webinár témaköreit úgy alakították ki, hogy mind az érdeklődők, mind a már tapasztalt felhasználók számára hasznosak legyenek.
A tervek szerint az eredeti időpontban és helyszínen, 2020. november 10–13. között Frankfurtban, de felülvizsgált formátumban kerül megrendezésre a Formnext 2020 szakkiállítás. Az additív gyártás vezető szakkiállításának új formátuma az átfogó egészségvédelmi koncepciót és a digitális jelenlétet is magában foglalja. A modern gyártástechnológiai megoldásokat felsorakoztató Formnext tehát fontos üzenetet hordoz majd magában nemcsak az additív gyártás, hanem a rendezvényszervezők szereplői számára is.
A koronavírus elleni küzdelem több iparágban is tovább erősítette a 3D technológia jelentőségét és lehetőségeit. A 3D nyomtatás a jövőben a költséghatékonyság növelését és a folyamatok egyszerűsítését hozhatja a gyártási folyamatokban, ezzel is segítve a járvány elleni védekezést. Ezt a piaci lehetőséget ismerték fel a 2014-ben létrehozott, 100%-ban magyar tulajdonú CraftUnique Kft. új befektetői is, akiknek érkezése fontos mérföldkő a vállalat életében. A Solus Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. és a MIELL Quality Kft. 1 milliárd forinttal és szakmai tudással is támogatja a jövőben a CraftUnique Kft-t.
A Knorr-Bremse Rail Systems Budapest bemutatta az első olyan termékét, amelyet az iparágban úttörő technológiával, 3D fémnyomtatással állítottak elő. A magyar mérnökök által újratervezett vasúti fékvezérlő panel nemcsak formája és mérete miatt innovatív, de 90 százalékkal könnyebb is alumíniumból forgácsolt elődjénél. Az alakadó technológiának köszönhetően a funkciót jobban szolgáló, lényegesen könnyebb és kompaktabb termékek készülhetnek a jövőben kisebb helyigénnyel és karbonlábnyommal.
A Stratasys, a világ egyik vezető 3D nyomtató gyártója nagyszabású, ÉLŐ termékbemutatót tart, amelyet az egész világon egy időben, online lehet követni 2020. április 29-én, este 6 órától.
A drupa – a nyomtatási technológiák elsőszámú szakvására – 2020. június 16-a és 26-a között jelöli majd ki a világ nyomdaiparának alapvető fejlődési irányait.
Szakmai rendezvényeket a megalapítása óta szervez az ipari és hegesztési gázokat gyártó Messer, de öt évvel ezelőtt ez a kezdeményezés kinőtte eredeti kereteit. Egy olyan Innovációs Fórum indult útjára, ami az adott év legelőremutatóbb előadásait gyűjti egy csokorba és adja át ezt a tudásanyagot a gyakorló mérnököknek. Az Innovációs Fórum küldetése a hazai és nemzetközi kutatási projektek bemutatása, illetve a szakvásárokon tapasztalt trendek ismertetése. A 2019. november 28-án rendezett idei Fórum rekordot döntött a 187 jelen lévő hegesztés- és lézertechnikai résztvevővel.
Az elmúlt években a világ vezető additív gyártási szakkiállításává váló Formnext 2019-ben is rekorddöntésre készül. Márciusig már 518 kiállító regisztrált a rendezvényre, ami ismételten jelentős növekedés az előző év azonos időszakához képest. A Formnext 2019 kiállítási területe tehát jelentősen meghaladja majd a 2018-as vásár méretét.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium harmadik alkalommal rendezi meg a Modern Gyárak Éjszakáját 2019. november 15-én. A legkorszerűbb hazai gyárak és nemzetközileg versenyképes ipari üzemek országszerte 72 helyszínen engednek bepillantást mindennapi működésükbe.
A CraftUnique Kft csak néhány éve alakult, de a magyar fejlesztésű és gyártású 3D nyomtató, a CraftBot Plus már több nemzetközi díjat is nyert, és közel 25 országban vannak viszonteladóik világszerte.
Manapság számtalan, különféle 3D nyomtatási technológia és alapanyag közül választhat, és az eljárások száma idővel csak nőni fog. Fémnyomtatás, műanyag alapanyagból dolgozó lézerszinterezés, FDM és PolyJet technológia – és a lista folyamatosan bővül, az ipar által elfogadott eljárások sorában.
A Briggs Automotive Company a Stratasys FDM 3D nyomtatási technológiáját használja egy légbeszívó prototípusának elkészítéséhez.
A graphIT Kft. mindig is nagy hangsúlyt fektetett a gyártáshoz kapcsolódó új technológiák bevezetésében, támogatásában, elvégre a kor kihívásai között az egyik legfontosabb, hogy a cégek lépést tartsanak a trendekkel, legyen szó akár az Ipar 4.0-ról, vagy az ipari digitalizációról. A Siemens PLM szoftvergyártót több mint 20 éve képviseli a graphIT Kft. Magyarországon, és olyan egyedi szolgáltatásokat biztosít ügyfeleinek, amelyekkel hatékonyabban tudják használni a legmodernebb technológiákat. Ezek közé tartoznak az additív gyártási technológiák is.
A mérnöki szimulációk általános terjedése a legkülönfélébb szakterületeken már nem újdonság a műszaki szakemberek számára.
Az additív gyártás egyre hatékonyabban egészíti ki a hagyományos gyártástechnológiát, és sikeresen alkalmazzák számos iparágban – többek között az orvosi technológiákban, valamint az autó- és légiiparban. Az öntödei-, az acél- és az alumíniumipar is felismerte a 3D nyomtatásban rejlő lehetőségeket, ezért a 2019. június 25–29. között Düsseldorfban megrendezésre kerülő GIFA, METEC, THERMPROCESS és NEWCAST szakvásárokon is kiemelt témakörnek számít az „Additive Manufacturing”.
70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.
70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.
Zsúfolásig megtelt a Kongresszusi Központ Bartók terme az S&T novemberi ipari digitalizációs rendezvényén. A résztvevők betekintést nyerhettek a legújabb technológiákba és ki is próbálhatták azokat az aulában berendezett Okos Gyárban.
A 3D nyomtatás hőskorában – ami mindössze 20 éve volt – még papírt használtak a modellek létrehozásához. Az eljárást a prototípus-készítés felgyorsítására fejlesztették ki. A koncepció életképesnek bizonyult, és bár az eredeti rendeltetése mára alapjaiban változott meg, az additív gyártás (AM) alapelve, a termék rétegről rétegre történő felépítésének eljárása mit sem változott az idők folyamán.
A világ egyik vezető autóipari beszállítója, a Continental 240 000 alkalmazottat foglalkoztat 61 országban, Magyarországon hat gyárral és egy gumiabroncs kereskedelmi képviselettel és logisztikai központtal van jelen és a bérelt munkaerővel együtt mintegy nyolcezer munkavállalót foglalkoztat. Összeadva már számos 3D nyomtatóval szereztek közvetlen tapasztalatot, a cégcsoporton belül kialakult szakértői kör azonban a kétfejes, asztali Ultimaker 3 printereket választotta az elvárásaiknak leginkább megfelelő, ajánlott 3D nyomtatóknak. Endrődi Balázs ipar 4.0 mérnök mesélt nekünk az additív gyártás jellemző felhasználási területeiről a budapesti telephelyen.
A gépipar jelenleg olyan mértékű átalakulás küszöbén áll, amilyenre az ipari forradalom óta nem volt példa. Az iparág az elmúlt évek során új termékek, folyamatok és alapanyagok széles körével készítette elő a terepet. Ezek mindegyikében megvan a potenciál arra, hogy alapvetően megváltoztassák a gyártás folyamatát.
Csökkenő gyártási idők, optimalizált alapanyagfelhasználás, feladatra szabott alkatrészek és alacsonyabb költségek. A 3D nyomtatás ezen előnyeit a gyártás egyre több területén ismerik fel, azonban az igazán gyors elterjedés gátja a különböző nyomtatási megoldásokat ismerő, tapasztalt szakemberek hiánya. A technológiát, amely egyre jobban átformálja az autóipart is, 2018. tavaszától az Audi szak- és továbbképző intézményében, az Audi Akadémián is oktatni fogják.
A 3D nyomtatók világszerte egyre több ország közoktatásában megvetik a lábukat. Valamivel előttünk járó államokban már központi programok felelnek az iskolák felszereléséért, míg itthon még csak előkészítési fázisban lehet hasonló lépés. Mindazonáltal a kreatív, tenni akaró pedagógusoknak és néhány támogató vállalatnak köszönhetően mi sem vagyunk elmaradva a trendektől.
Az egész világ a 3D nyomtatásról, az additív és rétegről rétegre építkező generatív technológiákról beszél. Mindazonáltal messze vagyunk még attól, hogy a hagyományos szerszámgépeket nyugdíjba küldhessük. Az EMO Hannover 2017 szakkiállítás az alternatív gyártástechnikai módszerek egész tárházát mutatja be a látogatóknak – de a kiállított gépek zöme még a hagyományos megmunkálási folyamatokra épül.
A 25 éves VARINEX Informatikai Zrt. 2002 óta rendez kerti partit saját telephelyén, hogy az új információkra szomjazó üzleti partnereikkel kötetlen formában tudjanak beszélgetni a lehetőségekről és a jövőről. Az előadások részben a tervezőszoftverek és a technológiai újdonságok bemutatására koncentráltak, másrészt azoknak a térhódító piaci trendeknek a bemutatására, amelyek megismerése és fokozatos integrálása a meglévő munkafolyamatokba elkerülhetetlen lesz a közeljövőben.
Két szerződést között az Arconic az Airbus-szal a cég hagyományos repülőgépeihez 3D nyomtatott fém alkatrészek szállítására. Az Arconic magas hőmérsékletű nikkel szuperötvözetekből készült 3D nyomtatott elemeket és titán törzs alkatrészeket szállít két különböző szerződés keretében.
A VARINEX Zrt. 2016. október 5-6-án tartotta 3D TECH DAYS rendezvényét, melyen csaknem háromszázan vettek részt. Az előadásokon a tervezéstől a mérnöki szimuláción át a 3D nyomtatott prototípus elkészítéséig, gyártásáig mutatták be, hogyan adhatunk választ az Ipar 4.0 kihívásaira.
A Design Világnapján nagy érdeklődés kísérte a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség és a VARINEX Zrt. közös klub rendezvényét, amelyen azt vizsgálták, mire képes a 3D nyomtatás, és milyen új dimenziók érhetők el a szellemi tulajdon kezelése szempontjából.
Szezonnyitónak is nevezhetjük a VARINEX Zrt. június 16-án megtartott Kerty Party rendezvényét, mert a szakmai tartalom mellett garantálták és meg is hozták a hetek óta várt nyári időt is. A csapolt sörök és grill ételek mellett kötetlen hangulatú szakmai beszélgetésekre nyílt lehetőség.
A Varinex Zrt, idén is várja minden kedves ügyfelét és az érdeklődőket Kerty Party rendezvényére, melynek helyszínét szokás szerint a cég Kőszeg utcai székhelyének kellemes kerthelyisége biztosítja.
A mai napon 11 darab hazai iskola gazdagodott egy-egy Makerbot Replicator 3D nyomtatóval a FreeDee Printing Solutions és a MakerBot közös kezdeményezésének, a ’MakerBot a tanteremben’ iskolai 3D nyomtató pályázatnak köszönhetően.
Hatalmas sikerrel zajlott múlt hétvégén az Autó, Motor és Tuning Show a Hungexpo pavilonjaiban. Idén először az egyedi digitális gyártástechnológiák is bemutatásra kerültek, lehetőség volt kipróbálni professzionális 3D szkennereket és működés közben megfigyelni asztali és ipari 3D nyomtató készülékeket.
Az idén 25 éves VARINEX Informatikai Zrt. eddigi történetének legsikeresebb évét zárta 2015-ben. Árbevétele a tervezett 15%-hoz képest 31%-kal haladta meg az előző évit, ezzel 1,8 milliárd Ft fölé emelkedett, köszönhetően annak, hogy a virtuális és fizikai prototípusgyártás, a 3D nyomtatás, az építőipari BIM alkalmazások, a térinformatikai rendszerintegráció területei mind jól teljesítettek.
Viszonylag kevesen gondolnak még arra, hogy prototípusgyártás helyett a végtermékek elkészítésére használhatnák az additív gyártástechnológiákat. Pedig jelenleg a 3D nyomtatás az egyik legrugalmasabb és legköltséghatékonyabb megoldást nyújthatja termékötleteink kisszériás gyártására.
Az Európai Szerszámgépgyártók Szövetségének (CECIMO) adatai szerint az európai szerszámgépgyártás tavaly 2%-kal 23,3 millió euróra, a szerszámgépfogyasztás pedig 4%-kal 14,2 milliárd euróra növekedett. A környezetbarát tervezésről szóló Ecodesign Directive irányelv nem ad megfelelő kereteket a komplex ipari termékek előállításához.
A MakerBot és a FreeDee Printing Solutions meghirdeti a 3D nyomtatási ismeretek hazai elterjedését célzó programját, a ‘MakerBot a tanteremben!’ oktatási intézmények számára kiírt pályázatot, amely keretében 10 db MakerBot Replicator 2 és fődíjként egy darab ötödik generációs MakerBot Replicator típusú 3D nyomtató talál gazdára a pályázó iskolák között. Emellett a győztes intézmény egy tanárának technológiai oktatása a 3D Akadémián szintén a nyeremény részét képezi.
Több mint három év telt már el az aktuális (a maja naptárból kiolvasott) világvége óta. Bár a kataklizma ezúttal is elmaradt, a gyártástechnológiában évek óta tanúi lehetünk a sokak által várva várt dimenzióváltásnak. Az ipari 3D nyomtatás térhódításáról Fehér Zoltán, a Varinex Zrt. 3D nyomtatás üzletágának értékesítési vezetője beszélt a TechMonitornak.
Hőre lágyuló poliamid porból akár egyedi, személyre szabott cipőtalpak is készíthetők, aminek nagy szerepe lehet majd a versenysportban vagy éppen a rehabilitációban. Az Adidas is SLS technológiával készítette el egyik modelljének prototípusát, videójukban nyomon követhető, hogyan lesz a poliamid porból cipőtalp
Nagy sikerrel zajlott le az EuroSolid Kft. rendezvénye, a SolidWorks 2016 hazai premierje, aminek idén is a Lurdy ház mozija adott helyet október 8-án. Közel 200 résztvevő látogatott el az egész napos rendezvényre, hogy első kézből tapasztalhassa meg a szoftver újdonságait és láthassa az új funkciókat a gyakorlatban.
A FreeDee Printing Solutions ma megnyitotta Magyarország első kifejezetten 3D nyomtatásra szakosodott oktatási stúdióját, a 3D Akadémiát. A FreeDee 3D Akadémia középpontjában a MakerBot egyetemek számára kialakított megoldása, az első hazai MakerBot Innovációs Központ áll. Az oktatóterem a képzések mellett ennek a high-tech infrastruktúrának a hazai referenciaközpontja is egyben. A csapat azt szeretné, ha a 3D Akadémia egy olyan hely lenne, ahol mindenki, aki érdeklődik az additív gyártástechnológiák iránt, megtalálhatja a válaszokat a kérdéseire, kipróbálhat különböző eszközöket, tanulhat és kísérletezhet.
Az 57. MSV Nemzetközi Gépipari Vásár hangulatát az ipari konjunktúra varázsolta színesre. Az európai és a csehországi ipar fellendülése jó hatással van a kapcsolódó vállalkozások befektetési hajlandóságára és nagy érdeklődést generált a váráson bemutatott termékek és megoldások iránt is. A kiállítás ugyanakkor iránymutatóként is szolgált: lehetőséget adott az ipar 4.0 koncepciójának égisze alatt az intelligens gyártási folyamatok megismerésére is.
A Phoenix-ben működő Local Motors nevű cég elkészítette Strati nevű, teljesen működőképes nyomtatott autójának prototípusát, és 2014 szeptemberében az első tesztvezetések is megtörténtek. Most újabb nagy állomásához ért a projekt. A Kevin Lo által megtervezett autó sorozatgyártásba, és a következő évben piacra kerül.
A Design Hét Budapest rendezvénysorozathoz kapcsolódva a VARINEX Zrt. 2015. szeptember 29-én megnyitotta 3D nyomtatási műhelyét, bemutatótermét az érdeklődő formatervezők, designerek előtt.
Joe Carmody büszke a cég minden, a Nissan Motorsports (NISMO) számára végzett 3D nyomtatási munkára, de igazi szenvedélyét a közvetlen digitális gyártással készült alkatrészekben éli ki, amelyek az ötlet megfogalmazódásától számítva néha egy héten belül már a versenypályán bizonyítanak. Ott, ahol az abroncs az aszfalttal találkozik.
Samuel Havadtoy, magyar származású amerikai művész és galériatulajdonos idén először vette igénybe a 3D nyomtatás és szkennelés technológiáját néhány műve megalkotásához, amiben örömmel segített neki a FreeDee Printing Solutions. Az izgalmas projekt eredményei jövő márciusban lesznek megtekinthetők a Mudima Alapitvány milánói épületében.
Valóban előnyös, egyszeri ajánlattal állt elő a FreeDee Printing Solutions, a MakerBot hivatalos hazai forgalmazója. A világ egyik legnépszerűbb asztali PLA 3D nyomtatóját, a MakerBot Replicator 2-t nyár végéig nettó 100 000 Ft értékű levásárolható kedvezménnyel kínálják.
A Milánótól 25 kilométerre, északnyugatra fekvő Cattenao egyetemén (LIUC) június 10-én megnyílt a MakerBot első európai innovációs központja, ahol ezentúl közel 2 ezer diák 20 darab ötödik generációs MakerBot Replicator nyomtatót használhat. A központ fő különlegessége a nyomtatókat összekötő és menedzselő szoftver, amely a piacon egyedülálló. Magyarországon a FreeDee Printing Solutions dolgozik hasonló központok felállításán.
Ezen a héten emelkedett először a levegőbe az a következő generációs Airbus A320neo utasszállító gép, amelyet két, 3D-nyomtatású alkatrészeket és új, korszerű anyagokat is tartalmazó LEAP sugárhajtómű emelt a magasba.
Csak néhány éve került reflektorfénybe a 3D nyomtatásnak is nevezett gyors prototípusgyártás, de az eljárás már jóval korábban megjelent hazánkban. „17 éve foglalkozunk 3D nyomtatással. Az, hogy az iparnak milyen igénye van a 3D nyomtatási technológiával kapcsolatban, már régóta tudjuk.” – nyilatkozott Falk György, a VARINEX Zrt. elnöke, a 3D nyomtatás üzletág igazgatója.
Csak néhány éve került reflektorfénybe a 3D nyomtatásnak is nevezett gyors prototípusgyártás, azt azonban kevesen tudják, hogy az eljárás már jóval korábban megjelent hazánkban. „17 éve foglalkozunk 3D nyomtatással. Az, hogy az iparnak milyen igénye van a 3D nyomtatási technológiával kapcsolatban, már régóta tudjuk. Persze mindennap tanulunk ebben a témában.” – nyilatkozott Falk György, a VARINEX Zrt. elnöke, a 3D nyomtatás üzletág igazgatója.
Az Oregon államban fekvő Albany 1943 óta számít kohászati fellegvárnak, amikor Franklin D. Roosevelt elnök a várost jelölte ki a cirkónium- és titánötvözetek kutatási színhelyéül. A Szövetségi Bányászati Hivatal határozata az extrém alkalmazásokhoz is megfelelő könnyűfém rendszerek tervezésének virágzó iparága számára adott lendületet.
Szakmai előadások és workshop is várja az érdeklődőket a Budapest 3D Printing Days eseménysorozaton május 14. és 16. között a Design Terminál épületében és az Akvárium Klubban.
A gyártástechnológia kutatásában, fejlesztésében és előállításában Németország hagyományosan vezető szerepet tölt be. Az április 13-17. között megrendezett Hannoveri Vásár Kutatási és Technológiai szekciója a kutatás és az ipar szoros együttműködésének óriási potenciáljára, valamint a felgyorsított technológiatranszfer előnyeire fókuszál majd.
Mit érdemes 3D-ben kinyomtatni, milyen lehetőségeket rejt magában a 3D nyomtatás? A Design Terminál és a VARINEX Zrt. nemzetközi pályázata, a What-to-print-in-3D ezekre keresi a választ. A legjobb alkotások részt vesznek a 2015-ös Budapest 3D Printing Days-en.
Háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra hirdetett pályázatot a Design Terminál What-to-print-in-3D címmel; a leadási határidő március 30.
A műanyag- és gumiipar vezető kiállítására januártól vált lehetővé a kiállítói regisztráció a nyomtatott kiállítói meghívók kiküldésével, és az online regisztrációs űrlap elérhetővé tételével. Az előző, 2013 októberében tartott rendezvényen 3 220 kiállító mutatta be innovációit 218 000 szakmai látogató számára.
Teljesen robotizált világban, digitális identitásuk virtuális környezetében élnek majd az emberek három évtized múlva a Kaspersky Lab kiberbiztonsági vállalat prognózisa szerint, amelyet a személyi számítógép három évtizedes múltja apropóján készítettek az informatika harminc éves jövőjéről.
A 3D nyomtató egy olyan eszköz, ami háromdimenziós tárgyakat képes alkotni digitális modellekből. Jelenlegi fő alkalmazásterülete a gyors prototípuskészítés és a hobbi szintű használat, de a technológia fejlődésével az ipari és orvosi alkalmazásra is lehetőség nyílhat. A 3D nyomtató additív gyártási eljárás, vagyis vékony rétegek lerakásával készít tárgyakat szemben a hagyományos megmunkálással, melynek során egy nagyobb nyers darabból választják le a felesleges anyagot és a megmaradó rész lesz a kész termék. Amióta a 3D nyomtatás előtérbe került, az additív gyártás ellentétjeként a hagyományos eljárást szubtraktív gyártásnak is szokták nevezni. A 3D nyomtatás egyike a 21. század forradalmian új technológiáinak, az utóbbi időben rohamosan növekszik az eladott nyomtatók száma és áruk meredeken csökken.
A Varinex Zrt. szeretettel várja Önt és kedves kollégáit a „3D Nyomtatás Fórum” című rendezvényre!
Virtuális tervezőlaboratóriumot adtak át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gép- és Terméktervezés Tanszékén, a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. több mint 10 millió forintos támogatásával - tájékoztatta a vállalat az MTI-t csütörtökön.
A DESIGN TERMINAL a Budapest 3D Printing Days keretén belül első alkalommal hirdette meg a VARINEX Zrt. által megálmodott What-to-print-in-3D? pályázatot, melynek célja a 3D nyomtatási technológia népszerűsítése és az ezzel a technikával elkészíthető tárgyak bemutatása.
Különleges eljárásból rövidesen bevett ipar gyakorlattá növi ki magát a 3D (három dimenziós) nyomtatási technológia, elsősorban a gyártástechnológiai alkalmazásoknak köszönhetően - írja az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat elemzése.
Másfél évtizede nyújt szolgáltatásokat a gyors prototípusgyártás területén a Varinex Zrt., amely az elmúlt években kiépített egy korszerű gyors szerszámgyártási technológiát, ehhez kapcsolódóan különböző fémöntvények prototípusainak, prototípus-szériáinak előállítására is vállalkozik. A gyors prototípusgyártásban a 3 dimenziós nyomtatás során eddig elsősorban az Objet technológiát alkalmazta, ami UV fényre polimerizálódó műanyagot használ alapanyagként. A Varinex Zrt. ezt a szolgáltatást kívánta kiegészíteni a poliamidporos SLS technológiával.
A világ első, 3D printerrel kinyomtatható kézi lőfegyvere CAD-fájljainak internetes terjesztését tervei szerint a hét elején kezdi el a Defense Distributed nonprofit csoport - közölte május 5.-i internetes kiadásában a Forbes magazin.
A lőfegyverek vásárlásáról és birtoklásáról évtizedek óta zajló ádáz vita újabb vetülettel egészül ki az Egyesült Államokban: nevezetesen azzal a problémával, hogy 3D-s nyomtatóval gyakorlatilag bárki képes lőfegyvert gyártani.
A VARINEX Zrt. ProtoDay rendezvényén mutatja be az Objet legújabb asztali 3D nyomtatóit. A szakmai napon a 3D nyomtatás területén világújdonságnak számító Objet30 Pro berendezést is megismerhetik az érdeklődők.