2019. december 13., péntek, 22:18
Címkék: iskola okosváros robot robotika
Városunk, városaink levegője egyre szennyezettebb, széndioxid, por és egyéb szennyező anyagok rontják mindennapi életünk minőségét. A modern, élhető város az épületek, a közlekedés minősége mellett biztosítja nekünk, lakóinak a hosszú és egészséges élethez nélkülözhetetlen tiszta, friss levegőt is.
Létezik egy mágikus gép, amely szenet von ki a levegőből, olcsó és önmagát építi: a fa. Számos nagyvárosban már felismerték a zöldfelületek, a fák létjogosultságát és egyre több program célozza újabb fák ültetését. Napjainkban nagy problémát jelent, hogy a városba ültetett fák jutnak elegendő nedvességhez, sem csapadék, sem öntözés formájában, ezért azok egy számottevő része elpusztul.
Mi nyolcan, diákok sok gondolkodás után úgy gondoljuk találtunk egy megoldást, mely segíthet a fáknak életben maradni.
Szeretnénk, ha a közterületeken ültetett fáknak a természetes úton elérhető csapadék mellett az igényeiknek megfelelő mennyiségű öntözést is tudnánk biztosítani. Ezt csak a kertészeti szakemberek és a város lakói együttműködésével válhat valóra. Együtt, közösen kell ezt elérnünk!
A TövisCsapat robotika műhely első csapata 2014-ban indult először az First Lego League FLL robot programozási versenyen. A csapat eddig huszonhat gyerek életébe csempészte bele a programozás izgalmát. A gyerekek játszva tanulták meg a programozás alapjait és a három év alatt megvizsgálhatták az oktatás, a hulladékgyűjtés, a felelős állattartás, illetve az állatvédelem, az emberi vízgazdálkodás és az űrkutatás fontos kérdéseit. |
Létrehozunk egy olyan rendszert, melyben az újonnan ültetett és kiszáradással leginkább veszélyeztetett fák vízellátását folyamatosan nyomon követhetjük. Egy Arduino lapkához nedvességszenzort csatlakoztattunk. Ezt a fa tövében a talajban elhelyezve a szenzor adott ídőtartamonként működésbe lép, és megvizsgálja a talaj nedvességszintjét, majd elküldi a számítógépünkre, így meg tudjuk állapítani, hogy az adott fának van-e szüksége kiegészítő öntözésre. A rendszert a helyi lakosok számára egy alkalmazással fejlesztjük tovább, melyben monitorozhatják és értesítést kaphatnak a számukra fontos fák életét, locsolhatják őket ha a fa ezt igényli - így bevonva mindannyiunkat az esetleges kiegészítő vízellátásba... és egy zöldebb város létrehozásába.
Diákcsapatunk, a TövisASAP egy természettudományi, és informatikai verseny keretében a város tervezéssel, -formázással foglalkozik az idei évben. Zöldebb várost szeretnénk, és ezt a problémát, amire az évad során keresünk megoldást fogjuk megvalósítani közösen.