A napokban elkészült a hárommilliomodik kerékpár az Accell Hunland Kft. tószegi gyárában. Az olyan ikonikus kétkerekűek gyártója, mint a Haibike, Ghost, Winora, Lapierre vagy Raleigh már 20 éve készít bicikliket több mint 30 ország számára. A Szolnok melletti üzemben született az ország első e-bike-ja, és a cég jubileumi darabja is ebből a típusból került ki. Az európai elektromoskerékpár-gyártás hazai központja ma 98,5 százalékban már elektromos modelleket értékesít, néhány éven belül pedig ezt az arányt 100 százalékra szeretnék növelni. A jeles állomás így a kerékpárgyártásban és az e-mobilitás terén egyaránt mérföldkőnek számít a hazai piacon.
A Hexagon AB, az érzékelők, a szoftverek és autonóm megoldások terén világszerte vezető szerepet játszó vállalat október 29-én bejelentette, hogy felvásárolja a CAM megoldások fejlesztésének és forgalmazásának területén vezető DP Technology-t.
Az automatizálási specialista és ipari robotgyártó támogatja a Volkswagent a jövőorientált hajtástechnológiák bővítésében. A vállalat összesen mintegy 1400 robotot szállít a VW gyáraiba a németországi Emdenbe és az Egyesült Államokbeli Chattanoogába, mely robotokat karosszéria- és akkumulátorgyártásban fogják használni.
Az RS Components (RS) a DesignSpark platform - a vállalat online tervezési mérnöki platformjának -10 éves évfordulóját ünnepli, és ennek alkalmából vadonatúj funkciókat és új dizájnt vezetett be weboldalán, hogy tükrözze a több mint 970 000 tagot számláló közösség használhatóságra és funkcionalitásra vonatkozó igényeit. A 10. évforduló alkalmából az RS számos ünnepi kezdeményezést fog tartani 2020 hátralévő részében.
Az 1985-től havi rendszerességgel megjelenő és több ezer partner számára megküldött „Endrich News” angol nyelven mutatja be technikai oldalról a termékújdonságokat.
Üzembezárás miatt korszerű gépek, berendezések, szerszámok és tartozékok kerültek kedvező áron internetes árverésekre az ózdi ABB gyárból. A licitálásra több részletben, az Intergavel Kft. online felületén keresztül nyílik lehetőség.
Lézervágó, élhajlító, forgácsológépek, szerszámok és robotcellák – a fémmegmunkálás szinte teljes vertikumát lefedő géppark most minimálár nélkül vásárolható meg egy online árverésen.
2020 és a koronavírus merőben más évet hozott a HAJDU Cégcsoport különböző iparágban érdekelt társvállalatai számára. Amíg a HAJDU Autotechnika Zrt.-nél az autóipari volumenek hirtelen csökkenésére kellett működő stratégiát találni, addig az épületgépészeti termékeket gyártó HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt. végig stabil piaccal számolhatott.
Üzembezárás miatt 50-nél is több fröccsöntőgép és egyéb kapcsolódó berendezés kerül internetes árverésre, a korábban a GE által üzemeltetett ózdi ABB gyárból. A berendezések közt olyan neves gyártók termékei szerepelnek, mint az Engel, az Arburg, a Krauss-Maffei vagy a Wittmann Battenfeld.
A közelmúltban a Develop3D közzé tette a D3D 30-as listáját, amely azokat a technikai újdonságokat tartalmazza, melyek leginkább javíthatják a termékfejlesztési munkafolyamatokat. A Solid Edge konvergens modellezés modulját is szerepeltetik ezen a listán, mely óriási elismerésnek számít a PLM ipar színpadán.
Mivel a koronavírus járvány még mindig milliók életét befolyásolja szerte a világon, Halloween ünnepe várhatóan nagyon más lesz majd idén. A háztól házig járás lehetősége sokak számára ijesztő, ha nem egyenesen veszélyes programmá vált.
A nonprofit szervezetek számára idén is megnyílt a lehetőség, hogy innovatív ötleteik megvalósításához anyagi és szakmai segítséget kapjanak. Az infokommunikációs szolgáltató Invitech már tizenegyedik alkalommal írta ki az InnoMax-díj pályázatát, amelynek fókuszában továbbra is a fenntarthatóság, az egészségügy, a köznevelés és a felzárkóztatás áll, de most először helyet kap benne a digitális oktatással kapcsolatos eszközbeszerzések támogatása is. A díjak odaítéléséről a neves zsűri dönt, de egy civil szervezet ez alkalommal is a nagynyilvánosság szavazataival juthat jelentős támogatáshoz.
Bekerült a világ 50 legvonzóbb munkaadója közé mérnöki és IT területen a Schneider Electric az Universum Talent Survey felmérése alapján. A lista összeállításához a világ 12 országában közel negyedmillió, üzleti és mérnöki tanulmányokat folytató hallgató értékelését vették figyelembe.
Online aukció során értékesítik az Electrolux padlóápoló berendezéseket és hűtőgépeket gyártó üzemének gépeit és gyártórendszereit. A második körben a legtöbb tétel minimál ár nélkül került meghirdetésre.
A Continental technológiai vállalat egyik hazai telephelye, a veszprémi Continental Automotive Hungary Kft. Fejlesztési Központja beruházást hajtott végre a járműdinamikai tesztpályájának átépítésével. A beruházási döntést a biztonsági funkciók és a vezetéstámogató rendszerek iránti piaci igények hívták életre, melyek eredményeként a Continental versenyképessége és a régióban meghatározó fejlesztői szerepe is erősödik, továbbá hozzájárul Magyarország magasabb hozzáadott érték alapú teljesítményének növeléséhez. A megújult tesztpálya immár öt modult biztosít a tesztelési igények teljesítéséhez, melyek a dinamikai felület, a kezelhetőségi pálya, a fékfelület, az emelkedő és lejtő modul, továbbá a döntött gyorsítósáv.
A 2020. szeptember 21-én indult InnoTrans Preview lehetővé teszi, hogy virtuálisan megtapasztaljuk az InnoTrans 2021-es újdonságait.
A 2020-as év eseményei jelentősen megnehezítették a magyarországi vállalkozások mindennapjait, legyen szó kis-, közép- vagy akár multinacionális nagyvállalatokról. Azonban ebből a bizonytalan időszakból is profitálhatnak azok a proaktív cégek és vállalkozók, akik folyamatos fejlesztéseken gondolkodnak és nyitottak az újdonságokra.
Szeptember 17-én rendezte meg először a MOHAnet Mobilsystems Zrt. az IoT Live Show-t Budapesten, amelyen 14 hazai vállalat mérte össze legújabb IoT fejlesztését. A szakmai versenyen számos izgalmas M2M fejlesztést láthatott a közönség, a legjobb IoT megoldásért járó fődíjat az IoT Hungary Zrt. nyerte. Különdíjas lett a Clico Hungary, az AgroSense és a Waterscope Monitoring.
A TMH Hungary 100 napja vette át a magyar vasúti személykocsi gyártás és javítás egyik alappillérének számító intézményének, a Dunakeszi Járműjavítónak (DJJ) a szakmai irányítását, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy az elkövetkezendő években Kelet-Európa regionális gyártási és szolgáltatási központjává fejlessze azt. Zökkenőmentes volt a tulajdonosváltás a járműjavítóban, mely továbbra is eleget tesz a korábban megkötött szerződéseiből eredő kötelezettségei teljesítésének, de már új nemzetközi projekten is dolgozik, melynek műszaki előkészületei kapcsán számos fejlesztés történik a Járműjavítóban.
A koronavírus elleni küzdelem több iparágban is tovább erősítette a 3D technológia jelentőségét és lehetőségeit. A 3D nyomtatás a jövőben a költséghatékonyság növelését és a folyamatok egyszerűsítését hozhatja a gyártási folyamatokban, ezzel is segítve a járvány elleni védekezést. Ezt a piaci lehetőséget ismerték fel a 2014-ben létrehozott, 100%-ban magyar tulajdonú CraftUnique Kft. új befektetői is, akiknek érkezése fontos mérföldkő a vállalat életében. A Solus Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. és a MIELL Quality Kft. 1 milliárd forinttal és szakmai tudással is támogatja a jövőben a CraftUnique Kft-t.