A mintegy 10 millió fős felvevőpiaccal, valamint a régió egyik legfejlettebb gazdaságával rendelkező Csehország kiváló célpiac a magyar vállalkozások számára. Ezt felismerve nagyszámú, összesen 22 magyar kiállító regisztrált az ide MSV szakvásárra, részben egyéni kiállítóként, részben a közösségi stand kedvező feltételeit kihasználva. Milyen eredményekkel?
2019. október 7-11. között több tucat ország mintegy 1 660 kiállítója mutatta be a legújabb ipari innovációkat és trendeket a világ minden tájáról érkező 80 000 látogatónak. Az idei MSV kiállítás az ipar digitalizálására összpontosított, bemutatta az okosgyárak létrehozásának lehetőségeit és új fejezetet nyitott a körkörös gazdaságot övező vitákban.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az S&T FOCUS OKOSGYÁR c. rendezvényre.
A rendezvényen átfogó képet kaphat az élenjáró, legkorszerűbb ipari digitalizációs (CAD, PLM, gyár- és robotszimuláció, MES, AR, IoT) technológiákról, és gyakorlati tanácsokat, ötleteket ismerhet meg a sikeres digitalizációs projektekhez.
Második felvonásához érkezett 2019. október 1-én a Bystronic az Ipar 4.0 koncepció gyakorlati tudnivalóiról szóló előadás-sorozata. A térség lemezmegmunkáló cégeit szép számban megmozgató konferencián a szakértők többek között azt is tisztázták, hogy mi a különbség egy automatizálási beruházás, valamint egy Ipar 4.0 projekt között.
A technológiai forradalommal együtt változik a világ, változik az ipar. Nap mint nap jelennek meg olyan új megoldások és eszközök, amelyek hatékonyabbá, gyorsabbá és így végső soron olcsóbbá teszik a termelést. A jövő az „okostermelésről”, az automatizált, robotizált megoldásokról fog szólni.
Az egyetlen dolog, ami állandó, az a változás. A fogyasztói igények folyamatosan változnak, a mérőszámok is változnak és a munkaerő is változik. Már régóta tudjuk, hogy az alkalmazkodó cégek lesznek a túlélő vállalatok.
A technológiai forradalommal együtt változik a világ, változik az ipar. Nap mint nap jelennek meg olyan új megoldások és eszközök, amelyek hatékonyabbá, gyorsabbá és így végső soron olcsóbbá teszik a termelést. A jövő az „okostermelésről”, az automatizált, robotizált megoldásokról fog szólni.
Augusztus végén a Japán Management Szövetség Good Factory – Jó gyár – díjjal ismerte el a hazai piacon a Smartus Zrt. által képviselt japán Okuma Dream Site 2 nevű CNC-szerszámgépgyártó üzemét.
Napjainkban a vállalkozások az intelligens hálózatoktól nagyobb termelékenységet és rugalmasságot várnak el. A robotok ebben kulcsszerepet játszanak. A robotok a felhőn keresztül válnak az intelligens gyártási folyamat szereplőivé. A robomotion GmbH és a SOTEC GmbH robotalkalmazása lehetővé teszi a KUKA KR 3 AGILUS okostelefonnal történő, vezeték nélküli vezérlését.
A Modern Gyárak Éjszakáján az érdeklődők testközelből láthatnak példákat a negyedik ipari forradalom automatizált és digitalizált termelési megoldásaira, megtudhatják, hogyan néz ki egy igazán modern gyár. 2018-ban az ipari robotgyártó KUKA is csatlakozik a népszerű kez-deményezéshez, és megnyitja füzesgyarmati üzemét az érdeklődők előtt.
Tisztelettel meghívjuk Önt az “S&T FOCUS 2018 – Okos Gyár” c. rendezvényüre. A konferenciára elsősorban az ipari cégek és műszaki oktatási intézmények közép- és felsővezetőit várják a gyártás, robotika, szimuláció, termékfejlesztés a szervizelés, karbantartás, kereskedelem és logisztika területéről.
Az Ipar 4.0 Mintagyárak kiemelt projektbe* egy hónap alatt több mint háromszázan regisztráltak, jelenleg közel 60 kkv felel meg a pályázói feltételeknek, ami igen nagy érdeklődést mutat. Június végéig, hat helyszínen és mintegy tizenkét eseményen várják azokat a konvergencia régióban tevékenykedő termelő kkv-kat, akik testközelből szeretnék megfigyelni a legmodernebb Ipar 4.0 megoldásokat.
A Magyarországon első alkalommal szeptember 15-én megrendezett Beckhoff Technology Day konferencia egy olyan egész napos, ingyenes rendezvény volt, amely egyedülálló lehetőséget nyújtott arra, hogy az érdeklődők közvetlenül értesüljenek a PC-alapú vezérlés aktuális trendjeiről.
KUKA robot automatizálja a fröccsöntőgép kezelését
Korrózióvédelem és tömítettség - ecsetvonásról ecsetvonásra
Alkatrészek gyártása KUKA robotokhoz, KUKA robotokkal
KUKA LBR iiwa: új kollégák a Ford kölni gyárában
Automatizálási megoldás a KUKA-tól folyékony vas betöltéséhez
A KUKA kisrobotok a legszűkebb helyen is hegesztenek
Automatizált, pontos és gyors: Pick-and-Place KUKA robotokkal
Flexibilis raklapozó az élelmiszeriparban
KUKA robotok növelik a hatékonyságot a műanyag fröccsöntésben