A hazai gépgyártás hatalmas fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedben, ami nem utolsósorban szemléletbeli fejlődést is hozott magával. A minőség biztosítása már a gépek fejlesztésénél és az alkatrészek beszerzésénél elkezdődik, és végig jelen van a teljes ellátási láncban. Ehhez azonban olyan beszállító partnerre van szükség, amely ugyanilyen kiemelt területként kezeli a minőséget és a biztonságot. Boros Péter, a Siemens Zrt. értékesítési specialistája a német cégóriás gépgyártói kompetenciájáról beszélt a TechMonitor olvasóinak.
Fenntarthatóság és megtérülés - ez a két dolog együtt sokáig ellentmondásnak tűnt. A gazdasági fejlődés és az ökológia közötti feltételezett ellentmondás azonban már nem áll fenn. Sok vállalat számára a társadalmi felelősségvállalás már nem csupán jól csengő hívószó, hanem értékrendjük szerves része. A fenntarthatóság átfogó alkalmazása egyre inkább a jövőbeli növekedés előfeltételévé válik, a felelős vállalatok jó példát mutatnak.
Egy közel 2 milliárd forintos beruházás keretében új logisztikai raktárközpontot épített a villamossági termékek kis- és nagykereskedelmével közel 30 éve foglalkozó Daniella Kft. A 2021. január elejétől működő 12 000 m2-es csarnok a hazai villamossági piac legfejlettebb és leginnovatívabb raktára lesz, amelyben egy robotizált rendszer optimalizálja, gyorsítja és pontosítja majd a logisztikai munkafolyamatokat.
A Mammut Sports Group új, nagymértékben automatizált disztribúciós központja igazi műszaki és logisztikai csodának számít. Az téli sportruházat svájci szakértőjének vezetése kezdetben a manuális raktári megoldásokat részesítette előnyben, de egy intenzív ROI-elemzés hatására úgy döntöttek, hogy a Dematic automata disztribúciós központjára váltanak. Az innovációiról és a minőségről ismert cég nemrég nemcsak fennállásának 150. évfordulóját ünnepelte, hanem egyben a Wolfertschwendenben található új disztribúciós központját is megnyitotta, ami új mérföldkövet jelent a patinás vállalat életében. A 25 millió euró értékű projekt a legnagyobb beruházásnak számít a kézműves kötélgyártó cégként alapított társaság történelmében.
A Jungheinrich első virtuális kiállításával biztosítja, hogy 2020-ban sem maradjon le senki a legfrissebb innovációk és megoldások bemutatásáról.
A Logisztika 4.0 kihívásaira és az összekapcsolt ellátási láncokban rejlő lehetőségekre fókuszál a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) éves kongresszusa, amelyet immár 26. alkalommal rendez meg a szakmai szervezet november 14. és 16. között Siófokon. A résztvevők a három nap alatt 50 vezető szakember előadásán és kerekasztal beszélgetésén vehetnek részt, valamint mintegy 30 kiállító standját, logisztikai újdonságait tekinthetik meg. Díjátadó, gálavacsora és szórakoztató programok színesítik az eseményt.
Átfogó fórumprogramot tartalmaz idén a CeMAT kiállítás, amely a Német Gépipari Szövetséggel, a Német Logisztikai Társasággal, a Fraunhofer IML Intézettel és az Európai Kereskedelmi Intézettel karöltve mutatja majd be a logisztika 4.0 koncepció által kínált lehetőségeket, külön kiemelve a legújabb gyakorlati megoldásokat.
Az ipar, az energetika és a logisztika egyre gyorsuló digitális integrációjának következtében leomlanak az iparágak közötti évszázados határok, és az új üzleti modellek soha nem látott termelékenységemelkedést hoznak magukkal. A 2018. április 23–27. között megrendezendő Hannoveri Vásár és CeMAT kiállítások együttes erővel állnak a változások szolgálatába. Olyan ajtót tárnak szélesre, amely mögött a digitalizált gyártás, az integrált energiarendszerek és az intelligens logisztikai megoldások radikálisan megváltoztatják az életünket, munkánkat és üzleti elképzeléseinket.
A 16. LogiMAT már akkor rekordokat döntött, amikor még el sem kezdődött. Biztosra vehető, hogy a látogatók eddig még sosem találkozhattak ennyi nemzetközi vállalat termékeivel, szolgáltatásaival és világpremierjével egy időben és egy helyen. Az iparág számára a LogiMAT 2018 vált elsődleges platformmá a legújabb fejlesztések megismeréséhez. A kiállítás központi témái az ipar 4.0, a logisztika 4.0 és a dolgok internete (IoT) koncepciókhoz kapcsolódó modern technológiák és anyagok lesznek.
A konferencián az intralogisztikai fejlesztések legfontosabb kérdéseire adnak válaszokat magyar logisztikai szakemberek, gyakorlati példákon keresztül. A konferencia különösen ajánlott olyan szakembereknek, akik részt vesznek az intralogisztikai fejlesztések tervezésében, előkészítésében, megvalósításában.
A május 31-június 3. között Hannoverben megrendezendő CeMAT intralogisztikai kiállításon a Smart Supply Chain Solutions gyűjtőnéven ismert digitalizált és integrált ipari értékláncok kerülnek reflektorfénybe. A szakvásár előzetes sajtóbemutatójára a TechMonitor is meghívást kapott.
Idén első alkalommal veszi igénye a LogiMAT szakvásár a Stuttgarti Kiállítási Központ összes rendelkezésre álló helyét. A kísérő programok jellemzően az ipar 4.0, a dolgok internete és az e-kereskedelem egyre bővülő területével foglalkoznak majd. A TradeWorld kereskedelmi platform immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre a LogiMAT keretein belül.
Az elkövetkező években Közép- és Kelet-Európában az automatizált raktárrendszerek rohamos terjedése várható. A párhuzamosan több funkciót is ellátó patikáknak is egyre nagyobb szükségük van a komplett, garantáltan hibamentes és megbízható intralogisztikai rendszerekre.
Szinte minden téren jelentős növekedést ért el az idei Disztribúciós, Anyag- és Információáramlási Szakvásár, így a kiállítás történelmének legsikeresebb rendezvényén vagyunk túl. Tovább emelkedett a szakvásár nemzetközisége, és sikeresnek bizonyult a TradeWorld kereskedelmi platform integrációja is.