A Continental technológiai vállalat egyik hazai telephelye, a veszprémi Continental Automotive Hungary Kft. Fejlesztési Központja beruházást hajtott végre a járműdinamikai tesztpályájának átépítésével. A beruházási döntést a biztonsági funkciók és a vezetéstámogató rendszerek iránti piaci igények hívták életre, melyek eredményeként a Continental versenyképessége és a régióban meghatározó fejlesztői szerepe is erősödik, továbbá hozzájárul Magyarország magasabb hozzáadott érték alapú teljesítményének növeléséhez. A megújult tesztpálya immár öt modult biztosít a tesztelési igények teljesítéséhez, melyek a dinamikai felület, a kezelhetőségi pálya, a fékfelület, az emelkedő és lejtő modul, továbbá a döntött gyorsítósáv.
November 16-án este 12 megye 36 gyára nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt, hogy bemutassák a gyártóhelyeiken zajló, magasan automatizált tevékenységeket, mindemellett pedig további változatos programokkal és meglepetésekkel várták vendégeiket. Az eseményt szervező Ipar 4.0 Mintagyárak kiemelt projekt célja ezzel a rendezvénnyel is az volt, hogy ráirányítsa a figyelmet arra, hogy az ipar fejlődése és az ipar 4.0 szemlélet számos lehetőséget kínál mind a hazai termelő kkv-k, mind az iparban munkát vállalók számára. A projekt egyébként olyan ingyenes szolgáltatásokat nyújt még 2019 végéig a konvergencia régióban működő feldolgozóipari vállalatok számára, melyekkel akár már pénz befektetése nélkül is ipar 4.0 fejlesztésbe foghatnak.
A világ egyik vezető autóipari beszállítója, a Continental 240 000 alkalmazottat foglalkoztat 61 országban, Magyarországon hat gyárral és egy gumiabroncs kereskedelmi képviselettel és logisztikai központtal van jelen és a bérelt munkaerővel együtt mintegy nyolcezer munkavállalót foglalkoztat. Összeadva már számos 3D nyomtatóval szereztek közvetlen tapasztalatot, a cégcsoporton belül kialakult szakértői kör azonban a kétfejes, asztali Ultimaker 3 printereket választotta az elvárásaiknak leginkább megfelelő, ajánlott 3D nyomtatóknak. Endrődi Balázs ipar 4.0 mérnök mesélt nekünk az additív gyártás jellemző felhasználási területeiről a budapesti telephelyen.
Az Ipar 4.0 Mintagyárak kiemelt projektbe* egy hónap alatt több mint háromszázan regisztráltak, jelenleg közel 60 kkv felel meg a pályázói feltételeknek, ami igen nagy érdeklődést mutat. Június végéig, hat helyszínen és mintegy tizenkét eseményen várják azokat a konvergencia régióban tevékenykedő termelő kkv-kat, akik testközelből szeretnék megfigyelni a legmodernebb Ipar 4.0 megoldásokat.
Tudta, hogy az Audi Hungaria karrieroldalán több mint 20 nyitott mérnöki pozíciót találhat, míg a Bosch csoportnál a 100-at is meghaladja a meghirdetett karrierlehetőségek száma? A műszaki területen tanuló illetve dolgozó szakemberek továbbra is kivételes helyzetnek örvendhetnek a munkaerőpiacon, éppen ezért komoly dilemmák elé is kerülhetnek. Önnek kielégíti szakmai ambícióit jelenlegi feladatköre? Biztos, hogy a legjobb feltételeket biztosítja munkaadója? A kérdések megválaszolása miatt mindenképpen érdemes feltérképezni az aktuális lehetőségeket!
Október végén újra megnyitja kapuit az AUTOMOTIVE HUNGARY, mely kiállítószámának és területének növekedése miatt az eddigi évek gyakorlatától eltérően nem a G, hanem az A pavilonban kerül megrendezésre az AUTÓTECHNIKA kiállítással.