Hogyan tudunk jobban, hatékonyabban együttműködni és versenyképesek maradni az ipari automatizálás ökoszisztémájában? A 2022-es Eplan Virtuális Kiállítás ezekre a kérdésekre ad választ. Az ABB, a Phoenix Contact és a Rittal vendégelőadásai, az Eplan és a Rockwell Automation sikertörténetei, országspecifikus prezentációk és szoftverbemutatók átfogó betekintést nyújtanak a gyakorlati alkalmazásokba egy technológiai oldalról történő mérnöki megközelítésen keresztül.
Azzal egyidejűleg, hogy az ABB FIA Formula-E világbajnokság visszatér Rómába, az ABB DC villámtöltőket adományoz a városnak, hogy ezzel is jelezze elkötelezettségét egy fenntarthatóbb jövő építése iránt.
Az ABB tavaly májusban indította el „Kőbe zárt zene” (Frozen Music) című gondolatébresztő építészeti videósorozatát, mely innovatív épületeket és az azokat megálmodó építészeket mutat be a világ különböző tájairól. A sorozat következő része a dániai Billundban felépített LEGO House-t mutatja be.
Az elektronikus alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazójának számító Farnell bemutatta az „Ipar 4.0 interjúk 2020 ” című könyvét. Az e-könyv a Festo, az Omega, a Molex, a Pansonic és a Scheider Electric nemzetközi szakértőinek véleményét mutatja be az Ipari Dolgok Internete (IIoT) és a kapcsolódó technológiák fejlesztésével kapcsolatban. Az e-könyv főleg az elektronikai panel gyártók, a rendszerintegrátorok és tervezők, valamint a villamosmérnökök számára lehet hasznos, beleértve a karbantartással foglalkozókat is.
2025-ben, a NASA Sugárhajtómű-laboratóriumától (Jet Propulsion Laboratory) elnyert, két évre szóló megbízás keretében az ABB/Nüvü Camēras technológiájával szerelik fel azt az űrtávcsövet, amellyel a Naprendszeren kívüli bolygók (exobolygók) képét fogják rögzíteni.
Üzembezárás miatt korszerű gépek, berendezések, szerszámok és tartozékok kerültek kedvező áron internetes árverésekre az ózdi ABB gyárból. A licitálásra több részletben, az Intergavel Kft. online felületén keresztül nyílik lehetőség.
Üzembezárás miatt 50-nél is több fröccsöntőgép és egyéb kapcsolódó berendezés kerül internetes árverésre, a korábban a GE által üzemeltetett ózdi ABB gyárból. A berendezések közt olyan neves gyártók termékei szerepelnek, mint az Engel, az Arburg, a Krauss-Maffei vagy a Wittmann Battenfeld.
Az ózdi ABB Circuit Breaker gyártóüzem bezárásával az ingatlanbefektetési lehetőségeken túl egyedülálló alkalom nyílik több mint 50 modern műanyag fröccsöntő gép és hozzá tartozó szerelési eszköz megvásárlására.
Nagy várakozás előzi meg az ABB FIA Formula-E bajnokság 6. idényét. A 14 állomást számláló versenysorozat helyszínéül a világ 12 nagyvárosa szolgál majd, köztük a szaúd-arábiai Diriyah ősi települése, ahová a sorozat november 22-én és 23-án ismét visszatér. A nagy sajtóvisszhangot kiváltó fejlemények valóságos áradatával induló új idény a Formula-E versenyek gyors ütemben növekvő látogatottságának lendületére és az elektromos járművek használatának globális szinten érzékelhető hirtelen felfutására alapoz.
Az ABB megkezdte új robotikai gyártó- és kutatólétesítményének építését Kínában, a világ legnagyobb robotikai piacán. A 150 millió amerikai dollár (1,1 milliárd RMB) összköltségű beruházás keretében épülő gyáregységet várhatóan 2021-ben nyitják meg.
Ipari Robottechnikai Központ jött létre, köszönhetően Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat, a Hanon Systems Hungary Kft., az Óbudai Egyetem, valamint az Arconic-Köfém Kft. összefogásának eredményeként. Az átadóünnepségen Földesi Gabriella kancellár, Dr. habil. Felde Imre nemzetközi és kutatási rektorhelyettes, Dr. Cser-Palkovics András SZMJV polgármester, Karikó Zsolt a Hanon Systems Hungary Kft. igazgatója és házigazdaként Dr. habil. Györök György dékán is részt vett.
Az ABB AbilityTM digitális megoldásainak és a Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformjának kombinálásával létrejövő portfólió egyedülálló értéket kínál az ügyfeleknek
A mérföldkőnek számító beruházás egyesíti a hálózatra kapcsolódó digitális technológiákat, a csúcstechnológiai szintet képviselő kollaboratív robotikát és a legkorszerűbb mesterséges intelligencia-kutatást, amellyel a jövő legmodernebb, automatizált és rugalmas gyára jön létre.
Az ABB bejelentette, hogy 2018. június 30-án befejezte a GE globális villamosenergia-ipari megoldásokra szakosodott üzletágának, a GE Industrial Solutions-nek (GEIS) a felvásárlását. A 2017. szeptember 25-én bejelentett tranzakció az első évben várhatóan növeli a működési EPS-t.
Az ABB számos területen játszik aktív szerepet az űrkutatásban. Berendezései helyet kapnak az összes, jelenleg fejlesztés alatt álló európai időjárási műhold fedélzetén, összesen 9 műholdra telepített optikai rendszerben. Ezzel párhuzamban a Kanadai Űrügynökséggel kötött szerződés keretében az ABB egy Mars-kutató programhoz már megtervezte azokat a készülékeket, amelyekkel a molekuláris élet jelenlétét lehet majd észlelni.
Az ABB megvásárolt egy spanyolországi start-up vállalatot, az innovatív 3D-s vizsgálati és minőségellenőrzési megoldásairól ismert NUB3D-t.
Az ABB Kft. működésének 25. évfordulóját ünnepli Magyarországon. Prosperáló üzletágainak és innovatív megoldásainak köszönhetően a piaci folyamatokhoz alkalmazkodva sikeresen kibővítette kínálatát és ügyfélkörét, megújította profilját és hosszú távra tervez Magyarországon. Az elmúlt negyed évszázad alatt összesített árbevétele több mint 1,5 milliárd dollár volt.
Az energetika és az automatizálási technológiák terén piacvezető ABB gyorstöltőket szállít a tehergépjárművek és buszok gyártására szakosodott MAN Truck & Bus számára. Az elektromos buszok járműtelepi és üzem közbeni töltésre kifejlesztett gyorstöltőket a MAN a müncheni, e-buszokra szakosodott K+F létesítményeiben helyezi üzembe.
Az ABB bejelentette a SafeMove2-t, a biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező robotellenőrző szoftverek legújabb generációját.
A Richter Gedeon Nyrt. gyógyszergyártó bővíti dorogi üzemének technológiáját és gyártócsarnokát. Az automatizálási és folyamatvezérlési rendszer fejlesztésével az ABB-t bízta meg, melynek keretében a gyáregységet az ABB System 800xA legújabb változatára korszerűsítik. A gyár jelenlegi rendszerét is az ABB telepítette, és az elmúlt 15 év során többször is korszerűsítette és bővítette azt.
Ma reggel közép-európai idő szerint 7.38-kor sikeresen megérkezett Sevillába a Solar Impulse napelemes repülőgép, fedélzetén Bertrand Piccard pilótával. A gép New York JFK repteréről szállt fel június 20-án, hétfőn és 71 óra, azaz 3 nap alatt az óceánt átszelve teljesítette a 6272 kilométeres távot, ez volt egyben a gép leghosszabb repülőútja idén.
Ma reggel, közép-európai idő szerint pár perccel 8 óra után ismét útnak indult a Solar Impulse napelemes repülőgép, hogy átszelje az Atlanti-óceánt. A gép New York JFK repteréről szállt fel, célállomása a spanyolországi Sevilla. Az átkelés időtartama körülbelül 90 és 110 óra közötti időtartam lesz, de ez az időjárás függvényében változhat. Ez egyben eddig a gép leghosszabb repülőútja idén.
A mezőgazdasági berendezések globális gyártója, a GSI az ABB-t választotta partnerének, melynek köszönhetően rövid határidővel, helyben be tudja szerezni a gépi erőátviteli termékek és az IEC kisfeszültségű villanymotorok teljes választékát, valamint igénybe tudja venni az értékes műszaki támogatást és szervizt is.
A világ leghosszabb vasúti alagútját, a svájci Gotthárd-alagutat hivatalosan a svájci kormányzat védnökségével szervezett nemzetközi ünnepség keretében nyitották meg a tegnapi napon.
Angela Merkel német kancellár és az Amerikai Egyesült Államok elnöke, Barack Obama hétfőn, a Hannoveri Vásáron tett látogatásuk során az elsők között tekinthette meg az ABB úttörő, új, intelligens érzékelőjét.
A családi vállalkozásban üzemeltetett Pápateszéri Téglagyár 70 éve gyártja a legváltozatosabb, kiváló minőségű téglákat. Az üzem a közelmúltban ruházott be egy ABB SynRM szinkron-reluktancia motor- és hajtáscsomagra. A csökkentett energiafelhasználás, a magasabb hatásfok és a kisebb karbantartási igény a gyárnak két éven belüli megtérülést eredményezhet.
Új termékcsaláddal, az IRB 910SC-vel bővül az ABB által gyártott robotok termékkínálata. Az ABB kisrobot-portfóliójába tartozó új SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm = szelektív feladatok elvégzésére kialakított csuklós robotkar) robotok maximális terhelhetősége 6 kg, és három konfigurációban (IRB 910SC –3/0.45, IRB 910SC – 3/0.55m, and IRB 910SC – 3/0.65.) érhetők el. Az egyes típusok moduláris kialakításúak, karkinyúlásuk 450, 550 és 650 mm között változik.
A világ legnagyobb, stadionba telepített szolárerőművét a bieli Tissot Arena tetején építették. A 62 db ABB TRIO inverterrel szerelt naperőmű teljesítménye 2,1 MW.
Az ABB Kft. látványos rendezvény keretében mutatta be a magyar piacon a világ első, valóban együttműködő, kétkarú robotját, YuMi®-t.
Az energetika és az automatizálás terén globális piacvezető ABB a berlini IFA fogyasztói elektronikai kiállításon bemutatta a világ legfejlettebb, hanggal vezérelhető okos lakásautomatizálási rendszerét. Ez az újítás lehetővé teszi, hogy a vevők hangalapú paranccsal vezéreljenek 60-nál is több funkciót egy tipikus intelligens otthon környezetét szabályzó alkalmazások teljes tartományában, amely magába foglalja a világítást, a fűtést, árnyékolás vezérlését és az ajtónyitást is.
Ökohatékony gázt alkalmazó innovatív technológiát szállított az ABB Svájc vezető villamosenergia-szolgáltató cége, az ewz számára. Az új gázkeverék alternatívát kínál a kén-hexafluorid (SF6) gázzal szemben, és lényegesen csökkenti a környezetre gyakorolt hatást. Az új technológiának köszönhetően felszabadul a régi alállomás 5000 m2-es területének kb. 70%-a.
Európában két újonnan épült, hulladékból energiát előállító üzem alkalmazza az ABB technológiáját a hulladék hatékony kezelésére és energia előállítására.
Az IRB 2600 egy új nagyon pontos robotcsalád megerősített és továbbfejlesztett képességekkel.
Az ABB 2014-ben, immáron a második egymást követő évben több szabadalmi bejelentést nyújtott be Európában, mint bármely másik svájci központú cég. 2015. április 1. – Az automatizálás és az energetika területén piacvezető ABB 2014-ben több szabadalmi bejelentést nyújtott be az Európai Szabadalmi Hivatalhoz (EPO), mint bármely másik svájci központú vállalat. Az egymillió lakosra vetített szabadalmak számát tekintve Svájc továbbra is vezeti a világ országait átfogó ranglistát.
Az ABB innovációs és technológiai együttműködő partnere a kísérleti projektnek, amelynek keretén belül Bertrand Piccard és André Borschberg napenergiával hajtott repülőgépükkel körberepülik a Földet.
Az ABB vontatási technológiáinak köszönhetően az USA-ban és Európa legmagasabb hegyvidéki vasútján egyaránt megbízható, energiahatékony vonatok közlekedhetnek.
Volt már valaha alkalma robottal biliárdozni? Ha még nem, megmutatjuk, milyen kihívással nézne szembe: az alábbi videón az ABB IRB120-as robotja bizonyítja precizitását - ezúttal a zöld posztós asztalon.
Az ABB innovációs és technológiai együttműködésre lépett a Solar Impulse projekttel (a világ első napenergiával hajtott repülőgépe), amely 2015-ben kísérletet tesz, hogy elsőként kerülje meg a Földet napenergia felhasználásával. Azt követően, hogy a Solar Impulse prototípusa nyolc világrekordot állított fel, amikor elsőként szelte át a két kontinens közötti légteret, majd átrepülte az Egyesült Államokat, Bertrand Piccard és André Borschberg elérkezettnek látja az időt, hogy a vállalkozásukat 2015-ben egy világkörüli repüléssel koronázzák meg.
Az Industrial Internet Consortium, más néven IIC 2014 márciusában jött létre. Célja az innováció ösztönzése, szabványok kialakítása, az együttműködési képesség növelése és a biztonság szavatolása.
Az ABB Smart Centereket és hálózati csatlakozásokat szállít három, 2MW teljesítményű fotovoltaikus erőműhöz Japánban, ahol a kormány az utóbbi években bőkezű pénzügyi támogatással ösztönzi a megújuló energiákra irányuló befektetéseket, különösképp a napenergia hasznosítását célzó fotovoltaikus (PV) projekteket, köztük a közüzemi besorolású PV telepeket.
Az ABB megújuló energiaforrásokhoz, fenntartható közlekedéshez és energiahatékonysághoz kapcsolódó technológiai innovációs törekvése ideális együttműködő partnerré teszi a vállalatot a Solar Impulse számára, amely elsőként kívánja körberepülni a Földet napenergiával hajtott repülőgépe segítségével.
A közműelemzések hasznos és lényegi információkkal látják el a mérnököket, akik a begyűjtött adatok hasznosításával megelőzhetik az áramszüneteket, különösképpen a villamoshálózatok katasztrofális összeomlását.
Nyolc hónapba telt, míg megalkotói – kizárólag szabadidejükben – megépítették az elektronikusan vezérelhető, LEGO elemekből álló, ránézésre is lenyűgöző ABB robotot.
Az ABB ipari kamerás rendszere az eddigieknél megbízhatóbb eszköze a kamerás rendszerrel vezérelt alkalmazásoknak, miközben beállítása csupán negyedannyi időt vesz igénybe, mint a hagyományos megoldásoké.
Mára egyértelművé vált, hogy a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó törekvéseket a városokra is ki kell terjeszteni. Az Egyesült Nemzetek Szervezete által közzétett információk szerint 2030-ra tíz emberből hat városban fog élni, míg 2050-re ez a szám tovább növekszik, és tíz emberből hét lesz városlakó.
Jelenleg az átmenet időszakában vagyunk, amikor az akkumulátorok ára évente 20-30 százalékkal csökken, és ez elképesztő hatást gyakorol a gépjárműiparra. Az egyik autógyártó szerint például három év múlva már olcsóbban állítanak elő elektromos járművet, mint egy belső égésű motorral felszerelt autót.
Az ABB kifejlesztette a világ első megszakítóját a nagyfeszültségű egyenáramú (HVDC) technológiához.
Az ABB energetikai és automatizálási cégcsoport a világ minden pontjáról várja egyetemek és kutatóintézetek előterjesztéseit, hogy támogatást nyújthasson azon tehetséges végzős hallgatók számára, akiknek projektjei a tudományos kutatás és az ipari alkalmazás egyesítéséből születnek az energetika és az automatizálás témakörében.
A megrendelések és az árbevétel növekedéséről számolt be az ABB cégcsoport 2012 második negyedévére vonatkozóan. A növekedés – a rövid távú makrogazdasági ingadozások ellenére –, annak köszönhető, hogy a vásárlók szinte minden régióban indítottak beruházásokat az energiahálózat újítása és az ipari termelékenység fejlesztése érdekében.