2022. június 1-én, az üzem ünnepélyes alapkőletételén újabb izgalmas részletek derültek ki a 400 hektáron épülő gyárról, amely 150 000 autó/év gyártási kapacitásával nem csupán a BMW Group elektromos mobilitásra történő átállásában játszik majd kulcsszerepet, de a gyártási technológia és járműkoncepció teljes újragondolásának köszönhetően új mércét állít a világ autóipara számára.
A BMW Group debreceni gyárának fejlesztése a tervezett ütemben halad: a gigantikus, 400 hektáros területen kezdetét vette a létesítmények felépítése, mely első körben a központi irodát, a képzési központot, az adatközpontokat és a további infrastrukturális épületeket érinti, de még idén megkezdik a munkát a termelőlétesítményeken is, melyek falai között új generációs elektromos autók készülnek majd a BMW Group leginnovatívabb, magasan automatizált gyártósorain. A gyár alapkőletételére június elején kerül sor.
A hajtásrendszerek, szervoalkatrészek és hajtáselektronikai termékek fejlesztésére, gyártására és telepítésére specializálódott nemzetközi vállalat munkatársakat keres Magyarországon.
A svájci tulajdonú KOMAX hazai leányvállalata külsős projektmenedzsereket keres időszakos munkavégzésre.
Mérnök vagy beszerző? Az Audi Hungaria szériabeszerzésén nincs élesen elkülönítve a két szakma egymástól. Mérnökként beleláthatunk a technológiai kérdésekbe és megoldásokba, hiszen fontos, hogy megértsük a termékeinkhez kapcsolódó folyamatokat. Akit viszont a gazdasági szemléletmód motivál, számára is megfelelő kihívásokat jelent a beszerző feladatkör. Ez a komplexitás keltette fel kollégánk, Iván László figyelmét, aki hét év után, analízismérnök munkakörből váltott a szériabeszerzés területére. Éles szakmaváltás vagy „csak” bizonyos mértékű szemléletváltás? Cikkünkből kiderül, milyen lehetőségeket rejt a bővülő csapat a műszaki pályán tevékenykedő szakemberek számára.
Életfilozófia, tudatos karriertervezés, honvágy, vagy a véletlenek szerencsés konstellációja? Talán mindez együtt támogatta Miletics László pályafutásának elindulását az Audi Hungaria Zrt. Járműhajtás Fejlesztésének területén. Az áttörést egy szakmai rendezvény jelentette számára tavaly novemberben, a Fejlesztőmérnökök napja, ami új köntösben idén május 10-én kerül megrendezésre az Audi győri gyártó telephelyén.
Érzed és tudod, hogy másképp is lehetne, mégis tolod tovább és minden nap bemész ugyanoda, pedig az egészet a hátad közepére nem kívánod. Vagy már annyira megszoktad, hogy egyszerűen meg sem fordul a fejedben az, hogy másképp is lehetne?
Az év első hazai állásbörzéjét rendezi az Óbudai Egyetem február 27-én Óbudán és 28-án Józsefvárosban. A két campus ismét megtelik ismert hazai és nemzetközi cégek standjaival, képviselőivel, akik szakmai gyakorlati-, és szabad álláshelyek kínálatával várják a hallgatókat.
Villanyozd fel magad! Szeptember 14-én péntek este égve maradnak a lámpák a Járműhajtás Fejlesztés és az E-motorgyártás területén!
“Munkánknak köszönhetően lesz az innováció a hétköznapok része.” – mondja Németh András, amikor a feladatairól kérdezik. “Munkakörömet tekintve rendszer- és folyamatintegrátor vagyok az Audi Hungariánál Győrben.”
Az Audi Hungaria Zrt. új imázsfilmjében megtekinthetitek, milyen egy átlagos nap a győri Audi gyárban. Ami másnak csak munka, az az Audi Hungaria dolgozóinak dinamizmus, fejlődés, csúcsminőség, stabilitás, science-fiction, jövőfókusz, önmegvalósítás. SOME CALL IT GYŐR. WE CALL IT: HOME! Jelentkezz hozzánk! Legyél te is a kollégánk! www.audi.hu/karrier www.somecallitwork.hu
A kísérleti motorgyártás az autóipar szívsebészete. Különleges terület – még a világ legnagyobb motorgyárán belül is. Ritka az a pillanat, amikor lehetőséget kínálunk villamosmérnök, gépészmérnök vagy mechatronikai mérnök végzettségűeknek, hogy egy rendkívül innovatív környezetben, egy folyamatosan kihívásokat kereső csapat tagja legyen. Pedig az Ön sikertörténete itt és most kezdődhet!
Mérnök vagy? Fejlesztési területen dolgozol? Ragadd meg az alkalmat! Az Audi Hungaria kitárja kapuit, és június 10-én, az Audi Hungaria Fejlesztőmérnökök Napján beenged fejlesztési szakterületi műhelyeibe, és exkluzív információkat ad fejlesztéseiről.
Február 10-én hajtómű-összeszerelési bemutatóval egybekötött fogadás során mutatta be a Chemplex Kft. az új fejlesztését; a szerelőgépet, amellyel mostantól a csúcskategóriás Motovario hajtóművek hazai összeszerelését végzi.
Folyamatosan bővíti dolgozói állományát a következő időszakban az Eckerle cégcsoport a hazai üzemegységekben. Magyarországi telephely- és munkaerő-fejlesztéseivel több száz szabad pozíciót kínál a vállalat versenyképes keresettel, több szakterületen, hosszú távon akár nemzetközi előmenetellel.
Az Audi Hungaria azon leendő mérnök munkatársainak jelentkezését várja gyártástechnológia-tervezés szakterületeire, akik egyedi és innovatív technológia segítségével, nagy felelősséggel járó munkakört kívánnak betölteni egy igazán izgalmas munkakörnyezetben.
Miről is szól ez a nap? A Szakértők Napja egy több éves múltra visszatekintő exkluzív rendezvény, amely során a résztvevők megismerhetik az Audi Hungaria speciális mérnöki szakterületeit, szakmai gyárlátogatásokon vehetnek részt.
A magyarországi gépipar sokszínű palettája rengeteg kihívást kínál a fiatalabb és a tapasztalattal rendelkező mérnök szakemberek számára. A testhezálló pozíció megtalálásához és egy hosszú távú karrierút megtervezéséhez az a legfontosabb, hogy tisztázza, mit akar elérni, és milyen környezetben tudja kihozni magából a maximumot.
A Lego bővíti nyíregyházi gyárát és a 30 milliárd forint értékű beruházás keretében a cég 1 600 fővel növeli munkaerő-állományát.
Szeptember 30-án az SZTE Karrier Iroda ismét vendégül látja az egyetem nyitott pozíciókat kínáló vállalati partnereit Őszi Állásbörzéjén. A régió legnagyobb munkaerő-piaci eseménye számos nívós céget csábít a Tanulmányi és Információs Központba, és bár a rendezvény fókuszában ezúttal a szakmai gyakorlatok kérdésköre lesz, a frissdiplomások és a tapasztaltabb alumnusok is megtalálják számításukat a standok között. A felkészülésben a Karrier Iroda előadásai és tanácsadói segítenek, aki pedig kénytelen kihagyni az egész napos rendezvényt, a börzét követő napokban virtuálisan is meglátogathatja a kiállítók standjait és felveheti a kapcsolatot az érdeklődését felkeltő munkaadókkal.
A műszaki terület egyre változatosabb és izgalmasabb kihívásokat tartogat a fiatal és tapasztalt szakembereknek egyaránt. Napjaink mérnöke részt vehet a világ vezető cégeinek kutatási, fejlesztési, tervezési, sőt a gyártási munkafolyamataiba is a hazai központokban. Milyen feltételeknek kell megfelelni, ha valaki a szektor meghatározó munkaadójánál szeretne elhelyezkedni? Milyen munkakörülményeket kínálnak a frissen felvett munkatársaiknak?
Tetted már fel valaha magadnak ezt a kérdést? Mérnökként jó esélyekkel indulhatsz a munkaerőpiacon, ám korántsem mindegy, hogy leendő munkaadód milyen feltételekkel és feladatokkal vár Téged. Kérdezd meg a műszaki szektor vezető cégeit, hogy milyen perspektívákat és munkakörnyezetet kínálnak!
Kíváncsi vagy, hogy mérnökként milyen lehetőségeid vannak? Szeretnél részletesebb információt kapni a pozíciókról? A HVG Állásbörzén erre van lehetőséged, ahol több mint 70 cég vár műszaki pozíciókkal!
A hazai mérnökképzés 1782-ben a II. József által alapított Institutum GeometricoHydrotechnicumban indult. 233 évvel később a magyarországi vezető autóipari, műanyagipari és IT cégek mondták el véleményüket a TechMonitornak a hazai oktatás és innováció állapotáról.